Skocz do zawartości
Forum

Wyniki badań moczu przy zapaleniu prostaty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Otoz 2 tygodnie temu stwierdzilem u siebie lekkie laskotanie prostaty + wyciek sluzu z cewki moczowej. Podczas sikiania parzyla mnie cewka moczowa, ale strumien byl normalny i oddawanie moczu rowniez normalne. Szybko udalem sie do urologa, ktory stwierdzil lekkie przewlekle zapalenie prostaty. Przepisany zostal mi M*** x2 oraz P*** U** Dostalem rowniez skierowanie na badanie ogolne moczu, posiewu moczu i posiewu nasienia.
Niestety troche zwlekalem z tymi badaniami, jednak dzisiaj otrzymalem wyniki badania ogolnego moczu. Sa one nastepujace

Przejrzystosc - lekko metny
Ciezar-1015 g/l
Leukocyty - ujemny
Azotyny - ujemny
Białko 75mg/dl
Glukoza - ujemny
ciala ketonowe - ujemny
urobilinogen - w normie
Bilirubina - ujemny
Erytrocyty - 25 eryt./ul

Osad

Nablonki plaskie - pojedyncze
Leukocyty 10-20wpw
Erytrocyty swieze 5-10wpw
Bakterie - dosc liczne
skladniki mineralne - pojedyncze moczany bezpostaciowe

Nadal czekam na wyniki posiewu moczu i nasienia. A potem od razu do urologa
Moje pytanie jest nastepujace czy przy zapaleniu przewleklym prostaty takie wyniki sa w normie? poniewaz boje sie ze moglem doprowadzic do tego ze choroba przeniosla sie na nerki. Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

przy zapaleniu bakteryjnym prostaty (a Twoje prawdopodobnie takie jest o czym świadczą liczne bakterie), podobne wyniki ma wielu mężczyzn, jednak nie należy tego lekceważyć, ponieważ oprócz częstego oddawania moczu może towarzyszyć ból podbrzusza, a nawet podwyższona temperatura ciała, a to świadczy o chorobie rozwijającej się w organizmie, a nieleczona prostata powoduje kamienice nerkową lub uszkodzenie nerek a więc to czego się obawiasz. Najważniejsze, że masz w planach lekarza i tego się trzymaj a co do wyników, to myślę, że nie sa takie złe, ważne abyś brał leki, leczył się i zobaczymy jeszcze co Ci lekarz powie.

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Przerazilem sie troche, gdyz nie spodziewalem sie ze ta choroba moze nosic za soba takie skutki. Oczywiscie skieruje sie do poradni nefrologicznej, oprocz tego z urologiem. Jednak bede mial okazje zrobic to dopiero w przyszlym tygodniu.
I moje pytanie jest takie, czy te wyniki sa na tyle w porzadku ze moze to poczekac do nastepnego tygodnia? Nie mam zadnych bolow w brzuchu , podbrzuszu, chociaz boli mnie lekko dolna czesc plecow po prawej stronie, ale moze to tez wynikac z siedzacego trybu zycia przy. Z moczem rowniez jest ok jesli chodzi o oddawanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...