Skocz do zawartości
Forum

Ślub kościelny czy cywilny?


karolinexxx

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem z moim chłopakiem już prawie 4 lat i chcielibyśmy się pobrać ale jest mały problem, bo ja mam 25 lat a on 32 lata i przez 2 lata był żonaty. Po rozpadzie małżeństwa wszystko jest ok, nie utrzymują kontaktu, nie mają dzieci, ale problem jest bo nie ma rozwodu kościelnego tylko sądowy i bede mogla wziac tylko slub cywilny a ja bym bardzo chciala białą suknię i kościół... co zrobic? pobrać się czy czekać na rozwód kościelny? tylko że on ponoć trwa długo a my chcemy wyjechać do innego miasta i kupić mieszkanie więc zależy nam aby w ciągu roku max dwóch się pobrać... co byście zrobiły? wyszły za chlopaka czy czekaly na koscielny?

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Niestety czasem są trudności w uzyskaniu rozwodu kościelnego a przez to czas rozwodu się wydłuża. Zależy Wam, aby pobrać się jak najszybciej, aby rozpocząć wspólne życie, więc myślę że pomysł ze ślubem cywilnym i odnowieniem przysięgi za kilka lat jest bardzo dobry. Nie ma to jak podwójne wesele z tym samym mężczyzną, tylko żebyście się nie przyzwyczaili do takich wesel na każdą rocznicę :)

Odnośnik do komentarza

Oj przynajmniej na cywilnym nie ma takiego stresa. BYłam ostatnio na weekendzie na ślubie znajomych i normalnie masakra. Jak mówili przysięgę w kościele to głos im się łamał, ledwo dokańczali te zdanka. Byli normalnie przerażeni. Co w sumie jest dziwne, bo to powinna być najszczęśliwsza chwila w ich życiu! A poza tym kochana - ślub kościelny to baaaaardzo dużo papierków i przygotowań. To nie jest tylko biała suknia i przysięga. Kilka dobrych miesięcy wczesniej trzeba odbębnić różne nauki przedmałżeńskie, kilka specjalnych spowiedzi - w tym również spowiedź z całego życia, którą robi się z jakiegoś powodu dwa razy. Takżę popieram dziewczyny - weź cywilny - i szybciej i prościej. No i nie rezygnuj z białej sukni :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...