Skocz do zawartości
Forum

Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w przypadku pominięcia tabletki?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Belara. W 5 dniu zapomniałam wziąć tabletki o zwykłej porze (19:40), wzięłam jednak tabletkę następnego dnia, około 13 godzin po. Kilka dni później współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia mechanicznego. Obawiam się ciąży, chociaż patrząc na mój kalendarzyk, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest niskie.

Odnośnik do komentarza

Cześć ja też stosuję belarę. Tą pominiętą tabletkę trzeba przyjąć jak najszybciej, a kolejną już o stałej porze. W ulotce jest taka informacja, że jeśli do 12 godzin przyjmie się tą zapomnianą, to wszystko jest w porządku, jesteś zabezpieczona. Jeśli dłużej niż 12 godz. to przez 7 dni trzeba się dodatkowo zabezpieczać. U Ciebie według mnie jeśli minęło 13 godzin od pominięcia, a seks uprawiałaś kilka dni później i jeszcze jak piszesz, że raczej były to bezpieczne dni to ryzyko jest bardzo małe i raczej możesz być spokojna. Jeszcze sama może zajrzyj do ulotki i przeczytaj sobie informacje. co w razie czego robić. Ważny jest czas od pominięcia czyli te 12 godzin.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...