Skocz do zawartości
Forum

Czy to ginekomastia?


Gość Heinbark

Rekomendowane odpowiedzi

Tak.Na to wychodzi. Ginekomastią określa się nadmierny rozrost tkanki gruczołowej, włóknistej i tłuszczowej, powodujący powiększenie sutków u mężczyzn. Szacuje się, że nawet 70% chłopców w okresie dojrzewania boryka się z tym problemem, a jest on powodowany przez naturalne zmiany w gospodarce hormonalnej. Mężczyźni w średnim wieku i starsi, mogą cierpieć na ginekomastię z kilku przyczyn. Najczęstsza z nich to otyłość, powodująca odkładanie się tkanki tłuszczowej w obszarze piersi i prowadząca do ich powiększenia. Inny problem to zaburzenie gospodarki hormonalnej.

Jedna z najpopularniejszych metod pozbycia sie ginekomastii jest operacja chirurgiczna:
https://klinikamagnuccy.pl/ginekomastia-wstydliwym-problemem-mezczyzn/

Na stronie opisane jest, jak może wyglądać zabieg.

Odnośnik do komentarza

Ginekomastię wielu mężczyzn decyduje się zoperować. Mój szwagier miał taki zabieg, wykonywała mu go doktor Żukowska z Łodzi i z tego co widziałem efekt jest ładny, trafił na dobrego chirurga. Wydaje mi się że to dobry pomysł, po co się z tym męczyć.

Odnośnik do komentarza
Gość Ienfbiwnrbejdnd

Sam borykam się z ginekomastią. Obecnie czekam na zabieg. Żeby potwierdzić czy też masz to świństwo musisz zrobić pierwsze badania hormonalne później USG piersi (tak, u mężczyzn też się to wykonuje) być może (raczej nie) będziesz miał też mammografię.

Odnośnik do komentarza
Gość Diana3823

Mój mąż jest własnie w trakcie leczenia ginekomastii. Farmakologicznie się leczy w Wilmedzie na Wilanowie. Efekty już są widoczne. U niego na szczęście nie były to żadne zmiany złośliwe czy coś. Po prostu problem hormonalny. Jeżeli macie ten problem i jesteście z Warszawy to polecam się do nich udać na badanie i konsultacje. 

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina0211

Bardzo dużym plusem jest to, że efektów ginekomastii można się naprawdę bardzo szybko pozbyć. W tym celu polecam znaleźć jednego z lepszych chirurgów plastycznych i ja ze swojej strony mogę polecić Wam Panią dr Żukowską z Łodzi. Na pewno pomoże się uporać z problemem.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej będzie skontaktować się z lekarzem. W wielu przypadkach nie ma konieczności leczenia opereacyjnego i wystarczy jedynie leczenie hormonalne. Poza tym z tego co wiem w wieku 15 lat nie przeprowadza się jeszcze zabiegów operacyjnych.

Jesli szukacie dobrego specjailsty w Krakowie, polecam kontakt z doktor Raczkowską:

https://www.raczkowska.pl/ginekomastia/

Ma ogromne doświadczenie w takich problemach. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli podejrzewasz u siebie ginekomastię to trzeba najpierw iść do lekarza na badania. Jeśli otrzymasz potwierdzenie swoich podejrzeń to zgłoś się od razu do Olmedical w Częstochowie. Oni zajmują się takimi zabiegi i efekty ich działań są naprawdę bardzo fajne. Po ich zabiegach zostają naprawde małe blizny i potrafią odpowiednio wymodelować klatkę piersiową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...