Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego czuję się bardzo zmęczona?


Gość A...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat Od kilku miesięcy czuję się bardzo źle -jestem ciągle zmęczona mimo ze nie robię nic nadzwyczajnego -miewam bole głowy praktycznie codziennie -miewam zaburzenia świadomości to znaczy niekiedy nie wiem co się ze mną dzieje -wypadają mi włosy Miałam robiona morfologia i winiki były w normie . Proszę o odpowiedź co to może być

Odnośnik do komentarza

Witaj A..I.
Przyczyn zmęczenia może być wiele.Piszesz,że wypadają Ci włosy.Jest to jeden z objawów niedoczynności tarczycy.Być może morfologia krwi nie obejmowała badania hormonu wytwarzanego przez przysadkę mózgową a sterującego pracą tarczycy-TSH.Im jego poziom we krwi jest wyższy,tym większa niedoczynność.
Być może przyczyną jest tzw.tężyczka utajona spowodowana brakiem wapnia i/lub magnezu.Trzecią niedocenianą przyczyną może być hipokalcemia,czyli brak sodu/chlorku/czyli soli kuchennej w organizmie.
Być może ćwiczysz intensywnie i nie uzupełniasz elektolitów ,gdzie chlorek sodu stanowi podstawową substancję.
Suplementacja magnezu i wapnia nie zaszkodzi w rozsądnych rozmiarach.Należy wybrać organiczną formę magnezu:cytrynian,mleczan,jabłczan itp.Mają tę zaletę,że wchłaniają się z krwi do mięśni szybciej niż np.tlenek magnezu.Jest jeszcze magnez tzw.chelatowany ale zdania co do jego skuteczności są podzielone.
Najpierw jednak - TSH .
Jeżeli TSH masz w normie a suplementacja magnezem i wapniem/pomiędzy przyjęciem preparatu wapnia i magnezu musi upłynąć minimum jedna godzina ze względu na paradoksalny antagonizm tych substancji/ nie przynosi rezultatu,trzeba odwiedzić lekarza internistę,który zleci dodatkowe badania lub skieruje do lekarza o odpowiedniej specjalności.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Robiłam badania tarczycy i są w normie . Magnez biore już od 2 miesięcy i nic szczeze mówić nie pomaga . Czuję się zmęczona i osłabiona i to dla mnie dosyć nicodzienna sytuacja . Bo jeszcze rok temu wszystko było ok ból glowy zmęczenie itd były mi nieznane . Dlatego teraz tym bardziej mnie to dziwi .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...