Skocz do zawartości
Forum

Powiększone węzły chłonne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

od około 2 miesięcy (ponad) mam powiększone węzły chłonne na szyi. Morfologia powtarzana dwa razy - za każdym razem prawidłowa. USG robione dwa miesiące temu wykazało powiększone węzły chłonne podżuchwowe, w kątach żuchwy oraz w okolicach mięśnia obojczykowo-mostkowo-sutkowego. Największy węzeł ma 27 mm, drugi 24 mm, pozostałe, o ile dobrze pamiętam około 17 mm. Na wyniku radiolog napisał, że węzły nie wykazują patologicznej budowy, prawidłowa echogenność i przemawiają za charakterem odczynowym.
Nie brałam antybiotyku na te węzły. Po miesiącu zrobiłam kontrolne USG. Węzły zmniejszyły się do rozmiarów 1 cm i 1,44 cm.
Ta historia ciągnie się już od ponad dwóch miesięcy, a węzły wciąż są. Są dni, że czuję dyskomfort w obrębie szyi, jednak węzły przy dotyku raczej mnie nie bolą. Co mam robić? Nie ukrywam, że jestem tym tematem zmartwiona...

Odnośnik do komentarza

Ja chodzę z powiekszonymi wezlami chlonnymi juz trzy lata. Robione usg szyi, usg pod kolanami tam tez mialam powiększone i w pluchach również badane. Temperatura zawsze 37 nigdy standardowo 36,6. Mialam robiona biopsje na wezly chlonne. Wszystko wyszlo ok. Usłyszałam ze taka moja 'uroda'. Kiedys sie tym martwilam. Teraz już nawet o tym nie mysle :)

Odnośnik do komentarza

Pisze to jako człowiek który od macania się w celu poszukiwania węzłów nabawił się 6 mocno powiększonych węzłów chłonnych, ciężko było nie macać się i nie sprawdzać każdego dnia czy aby się nie powiększył ale mięsiąc się przemęczyłem i już ani śladu po nich na internecie tego nie znajdziesz że od macania tak może być bo co byś nie wpisał w google to rak i tylko nakłaniają cie do wszelakich badań,wizyt lekarskich abyś napędzał ten skrupulatnie przemyślany i świetnie ściągający z ludzi kase "biznes medyczny" ale to są tylko moje przemyślenia i nie nakłaniam nikogo aby robił tak jak ja

Odnośnik do komentarza

No mówie ci w necie nie czytaj bo tu byle skaleczenie w palec to prawie 100% pewność że zaraziłeś się tężcem. Nie macaj ich a się pomniejszą chyba że doszły by do tego inne objawy fizjologiczne to wtedy trzeba podjąć jakieś działania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...