Skocz do zawartości
Forum

Trichophyton granulosum


Gość gam

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 8 -letnia córka zaraziła się grzybicą od szynszyli ( wynik badania mykologicznego trichophyton granulosum ) . Bierze L****** (od miesiąca ) i zmiany na skórze gładkiej 16 kółek wielkości 1 zł, od 6 tygodni , nie ma we włosach ) smarowane T********* . Dopiero teraz po 6 tygodniach a miesiącu leczenia zmiany trochę przyblakły . Mąż ma 3 kółka , czy powinien brać tabletki ? Ja mam jedno kółko , razem smarujemy travogenem .
Jaką dietę powinnam stosować u córki aby przyspieszyć leczenie i pozbyć się grzybicy ?
Czy grzybicę da się wyleczyć czy tylko zaleczyć ? Czy będzie ona powracać ?
Jakie zmiany powoduje grzybica w organizmie dziecka ? Jakie badania powinna mieć zrobione ( oprócz mykologicznego ) ?

Odnośnik do komentarza

Leczenie grzybicy jest zwykle długotrwałe (ok. 1,5-2 miesięcy) i powinno obejmować wszystkich chorych członków rodziny. Oprócz leków już zaleconych przez lekarza warto stosować probiotyki (grzybicze i bakteryjne- min 1 miesiąc) oraz stosować dietę przeciwgrzybiczą (bezcukrową). W przypadku leczenia preparatami doustnymi warto skontrolować poziom enzymów wątrobowych we krwi (GOT, GPT)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...