Skocz do zawartości
Forum

Lek. M. Turowska

Ekspert
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Treść opublikowana przez Lek. M. Turowska

  1. Aby dokonać właściwej interpretacji stanu zdrowia należy wyniki badań dodatkowych oceniać łącznie z objawami klinicznymi i ewentualnymi dolegliwościami obserwowanymi przez rodziców u dziecka. Leukocytoza z towarzyszącym powiększeniem węzłów chłonnych na pewno wymaga pogłębienia diagnostyki.
  2. Konieczna jest wizyta u dermatologa- to on zdecyduje, czy warto rozpoczynać kurację hormonalną, która ma przecież wiele działań niepożądanych i zalecana jest tylko w określonych przypadkach, a Ty jesteś bardzo młodą osobą. .
  3. Twoje objawy mogą wskazywać m.in. na alergię wziewną lub astmę oskrzelową; w celu prawidłowego rozpoznania niezbędna jest dokładna diagnostyka
  4. Bardzo trudno bez zbadania pacjenta określić przyczynę bólu- powinieneś osobiście spotkać się z lekarzem, który po postawieniu diagnozy zaleci odpowiednie leki.
  5. Z opisu wynika, że nie stwierdza się zmian nowotworowych, ale są cechy przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego. Taki stan wymaga leczenia więc koniecznie należy zgłosić się do lekarza.
  6. Lek. M. Turowska

    Alkohol a leki

    W trakcie leczenia preparatami farmakologicznymi nie należy spożywać alkoholu, bo nasilają się działania niepożądane leków oraz dochodzi do toksycznych interakcji.
  7. Z opisu wynika,że w odcinku szyjnym kręgosłupa jest przepuklina- musisz być pod stałą opieką ortopedy lub neurochirurga, bo takie schorzenie trzeba koniecznie leczyć.
  8. W Twoim przypadku stosowanie antykoncepcji hormonalnej jest bezwzględnie przeciwwskazane.Wybierz inną metodę zabezpieczenia. Z problemami skórnymi zgłoś się natomiast do dermatologa- są różne sposoby leczenia trądziku.
  9. Powinieneś pilnie skontaktować się z lekarzem, który Cię zbada i zaleci odpowiednie leki.
  10. Ból jest zawsze objawem alarmowym- w Twoim przypadku po zastosowanym leczeniu ortopedycznym dolegliwości nasiliły się. Jest to nieprawidłowe i koniecznie wymaga ponownej diagnostyki chirurgicznej/ortopedycznej.
  11. Aby Ci pomóc należy zapoznać się dokładnie ze wszystkimi parametrami wykonanego badania- niestety nie opisałaś ich.
  12. Powinieneś zgłosić się do lekarza, choćby rodzinnego- oceni czy masz jakąś wadę wrodzoną, czy występuje zakażenie bakteryjne, grzybicze lub wirusowe. Nie odkładaj tego.
  13. Objawy oraz wyniki badań wskazują na ostre zakażenie bakteryjne (angina?)- dobrze,że zalecono antybiotyk.
  14. Wynik może sugerować, że poród odbył się po terminie, a ciąża była przenoszona.
  15. Jeśli zalecono wykonanie biopsji to znaczy,że lekarz chce pogłębić diagnostykę, aby wykluczyć nowotworowy przerost prostaty- nie trzeba się bać, bo lepiej wcześniej wykryć ewentualną chorobę. Po biopsji warto wziąć krótkie zwolnienie- dla zwykłego odpoczynku po stresującym badaniu.
  16. Jedynie lekarz ortopeda, który Cię zbadał, zna Twoje dolegliwości i widział efekty leczenia swojego i rehabilitacyjnego oraz wyniki badań dodatkowych jest w stanie ocenić czy operacja będzie kiedykolwiek potrzebna. Musisz omówić to z nim osobiście.
  17. Zgłoś się do lekarza rodzinnego- najszybciej uzyskasz pomoc lekarską dla siebie, a jeśli lekarz zdecyduje, że to konieczne- to również zaleci leki dla Twojej żony.
  18. Jeśli ginekolog stwierdził stan zapalny jajników i zalecił antybiotyk, a mimo to występują objawy chorobowe nie związane z układem rozrodczym- to trzeba koniecznie zweryfikować leczenie; może jednocześnie jest jednak stan zapalny układu moczowego i stosowany antybiotyk jest nieskuteczny
  19. Podawane objawy przedmiesiączkowe są niepokojące i na pewno nieprawidłowe- trzeba koniecznie sprawdzić Twój stan zdrowia; zgłos się do lekarza rodzinnego- wykona odpowiednie badania
  20. Z opisu wynika, że obrazowane zmiany nie niepokoją lekarza radiologa, bo zaleca on jedynie okresową kontrolę z użyciem TK. Jednak - decydując o diagnozie i rokowaniu- lekarz musi mieć do dyspozycji komplet: Twoje ewentualne dolegliwości, stwierdzone w badaniu odchylenia i wyniki badań dodatkowych (w tym radiologicznych). Dopiero wtedy można odpowiedzialnie postawić rozpoznanie.
  21. Przede wszystkim należy ponownie zbadać mocz- ogólnie i posiew: wcześniejszy wynik wskazuje na znamienną bakteriurię, która może być związana z zakażeniem układu moczowego.Nie zwlekaj z tym.
  22. Przy niewielkiej bolesności może pomóc ciepły okład na podbrzusze (nie gorący!), jednak przy większej bolesności wskazane są leki rozkurczające, a czasem silniejsze leki przeciwbólowe.
  23. Koniecznie musisz udać się do lekarza rodzinnego, aby wykonać chociaż badanie ekg- nie zwlekaj z tym.
  24. Wynik badania jest miernie podwyższony i taka sytuacja może towarzyszyć nosicielstwu wirusa WZWB; musisz byś systematycznie na wizycie u lekarza chorób zakaźnych lub gastroenterologa, aby kontrolować wszystkie parametry wątroby
  25. Obecna grzybica nie jest związana z przyjmowanym rok temu antybiotykiem, czynnik wywołujący musiał zadziałać teraz. Do zarażenia mogłoby dojść jeśli partner miałby grzybicę jamy ustnej. Grzybica mogła się też rozwinąć pod wpływem innych przyczyn: diety bogatocukrowej lub zaburzeń odporności.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...