Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla nastolatka


Gość KumikoChann

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niecierpieswojejwag

Mam 13 lat dokładnie 20 kwietnia miałam urodziny :) Jestem strasznie gruba chciałabym schudnąć a nie wiem jak . Nie umiem się zmobilizować . Waze ze 60 kg(spodnie noszę rozmiar 42 :/ ) a jestem strasznie niska 142 cm . Jak schudnąć ?

Odnośnik do komentarza

Przygotowalam dla ciebie przykładowy jadłospis na jeden dzień:
Śniadanie
- 3 łyżki płatków kukurydzianych lub otrębów pszennych
- szklanka mleka 0,5%
- szklanka soku z marchwi
- kromka chleba razowego lub 1/2 bułki grahamki
- plasterek wędliny plus liść sałaty

Drugie śniadanie
- jabłko
- woda niegazowana

Obiad
- Pierś z kurczaka gotowana na parze. Do tego 2łyżki brązowego ryż i ogórek kiszony
- woda niegazowana lub herbata b/c

Podwieczorek
- lekka sałatka z salaty, ogórka i pomidora
- herbata np. zielona

Kolacja
- kromka chleba chrupkiego z twarożkiem
- zielona sałata (100g)
Ogólne zasady zdrowego odżywiania znajdziesz na stronie abcOdchudzanie
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość marysiawalis

Mam na imię Marysia, mierzę 160 m wzrostu , ważę 72 kg a mam 12 lat! Zdaję sobie sprawę z mojej nadwagi . W mojej rodzinie jest to genetyczne .Chciałabym schudnąć 10 kg w miesiąc . Nastawiam się na ćwiczenia fizyczne itp. oraz na dietę owocową . Jest u mnie problem z jedzeniem . Praktycznie muszę coś przekąsić co godz. A kiedy biegam na wf baardzo się męczę . Czekam na propozycje jak schudnąć w miesiąc 10 kg , pozdrawiam , marysia.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze 10 kg w miesiąc to za dużo, nie można chudnąć więcej niż 1 kg na tydzień. Inaczej dopadnie Cię efekt jojo. Po drugie dieta owocowa nie jest zalecana dla nastolatek, bo potrzebujesz także np. białka, by prawidłowo się rozwijać. Postaraj się jeść dużo owoców i warzyw, ale oprócz tego sporo chudego mięsa, pełnoziarnistego pieczywa i kasz. Poza tym pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej. Ćwicz w domu brzuszki, przysiady, babskie pompki; biegaj; idź na rower lub rolki.

Odnośnik do komentarza

DIETA lub porady .

Mam 13 lat. wzrost 155 i ważę (moja waga się w ciągu dnia mija .. rano przed jedzeniem 52.9 , wieczorem różnie , czasem 53,5)
Jem ogolnie dużo słodyczy . nie lubie warzyw i to jest bardzo duży minus .. czasem zjem owoce , lecz kiedyś i tak jadlam je czesciej .. Mam brzuch duży a rozmiar stanika mały :P .
Kiedyś byłam bardzo szczupła. najszczuplejsza z koleżanek.. i dopadł mnie takie okres gdzie wlasnie dużo przytyłam .. Chcialabym schudnąc chodziaż do 45 kg.
PROSZĘ O POMOC ! :)

Odnośnik do komentarza

Mam 12 lat i niestety dużą nadwagę ;(
Kiedy miałam 3 lata zaczął sie mój problem juz wtedy ważyłam więcej niż powinnam. Obecnie mam 164cm wzrosty, ważę 78kg. Wiem że to bardo dużo i że to moja wina ale nie radze sobie. Zawsze kiedy mam jakiś problem lub jeśli mi sie nudzi sięgam po coś słodkiego lub chpisy!
Jak sie odżywiać by schudnąć conajmniej 30kg ?

Odnośnik do komentarza
Gość Shaybuska

Witam mam 14 lat i nie całe 160 cm wzrostu i ważę 57-58 kg, sprawdzałam moja waga jest prawidłowa nie mam nadwagi.Za to strasznie dokuczają mi nogi są grube a na dodatek posiadam rozstępy; c Zaczyna się wiosna do lata chciałabym szybko schudnąc.

Odnośnik do komentarza

Witam proszę o pomoc !

Wzrost - 173
Waga - 80 kg

Moim problemem są grube uda i gruby brzuch. Chciałbym jak najszybciej schudnąć do wakacji. Wiem że jest mało czasu ale naprawdę chcę schudnąć. Jestem gruby i to widać a chcąc iść na basen nie chcę być wyśmiewany zresztą sam się źle czuję ze swoją wagą. Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniej dla mnie diety ćwieczeń i posiłków aby jak najszybciej schudnąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...