Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone TSH przyczyny


Gość Zachodnia98

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zachodnia98

Od paru lat na badaniach krwi wychodzi mi, że mam podwyższone TSH. Sprawdziłam badania z lat 2014-2017 i TSH zawsze koło 3.5/3.8 ( norma tu 4.3)
Ale ft3 ft4 w normie i anty tpo też. Ft3 mam 3.2 ( norma 2.5-5.2) i anty tpo 8 przy normie do 24.

Co to może oznaczać? Dodam że mam 20 lat i walczę z wypadającymi włosami i przytyłam na przestrzeni tych 3 lat . Może nie dużo bo z 6 kg ale zawsze miałam dobra przemianę a teraz widać roznice

Odnośnik do komentarza
Gość Zachodnia98

Ojej zapomniałam podac wartosc.

FT4 1,43 a norma to 0,92-1,70.
USG miałam robione jakos rok temu. Pani doktor stwierdziła, ze ogolnie jest ok. Ze mam małe torbielki ale ze duzo osob w moim wieku je ma i jedyne co powiedziala, ze nie widac stanu zapalnego chociaz widac znikome cechy mogące swiadczyc o niedoczynnosci aczkolwiek nie sa jakies rzucające sie w oczy wiec ciezko powiedziec. ( prawie dosłownie napisalam co sie dowiedzialam, bo pamietam ze po tej wizycie nie wiedzialam dalej czy cos mi jest czy nie, bardziej ze moze, ale nie musi.... )

Ta subkliniczna niedoczynnosc... to sie jakos leczy? Czy czlowiek odczuwa jakies duze zmiany, skutki?

Odnośnik do komentarza

Znikome cechy - to jest najlepsze podsumowanie. FT4 - główny hormon tarczycy jest w środku normy.
Myśle, że nie ma powodu do niepokoju. Proponuje jednak kiedyś, chociaż nie jest to pilne wybrać się do endokrynologa (prawie na NFZ poczekasz sobie kilka miesięcy) i to skonsultować.

Kontroluj TSH co pół roku, jeśli przekroczy górną normę sprawdź FT4 - jeśli będzie spadało to może się rozwijać faktyczna niedoczynność - w tym przypadku będzie trzeba to leczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...