Skocz do zawartości
Forum

Schizofrenia i unikanie kontaktu z ludźmi


Gość Jacek27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Sytuacja jest taka:
- mam zdiagnozowaną schizofrenię
- mam 27 lat i choruję już jakieś 10 lat
- za parę dni wybieram się (czwarty raz) na oddział dzienny psychiatryczny
- często specjalnie unikam kontaktu z ludźmi (szczególnie poza rodziną), nawet przez internet
- zrobiłem się bardzo niecierpliwy i np. chciałbym mieć parę znajomych na chociażby jakimś ciekawym forum internetowym i już mieć to uczucie, że sobie z przyjemnością rozmawiamy, ale droga do tego jest na tyle nieprzyjemna, że rezygnuję najczęściej już na starcie.

Tym razem zrobiłem wyjątek ;) Pojawia się poczucie, że jakieś internetowe automaty gromadzą teraz moje dane, żeby kiedyś wykorzystać je przeciwko mnie. Albo takie, że jacyś dawni znajomi znajdą ten wątek i powiedzą: "A, no tak, Jacek... ten dziwak". Mimo to napisałem, nie zadaję żadnego pytania, ale odpowiedzi mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza

Hej Jacek,

Najgorsza rzecz, jaką człowiek może sobie robić to roztrząsać, co też o nim myślą inni.
A ja pomyślałam o Tobie - rozsądny, odpowiedzialny facet. Najważniejsze, że poważnie podchodzisz do leczenia.
Powiedz o swoich zachowaniach i obawach lekarzowi i/lub terapeucie podczas pobytu na oddziale dziennym.
A te automaty internetowe gromadzą i przetwarzają rozmaite dane, ale dopóki nie robisz nic niezgodnego z prawem, nie musisz sobie zaprzątać tym głowy.
Miłego dnia,
Misia

Odnośnik do komentarza

Miło Cię poznać. Znajomości internetowe mogą być bardzo inspirujące i na pewno jest je łatwiej nawiązać. Trzeba tylko uważać na osoby nieszczere. Forum Abc Zdrowie jest w moim odczuciu dość bezpieczne i przyjazne. Znam ludzi, którzy korzystają z terapii on line, bo nie czują się wtedy tak skrępowani i jest im swobodniej, wygodniej. Ja akurat próbowałam kiedyś studiów przez Internet i bardzo miło wspominam, była tylko nieraz ciężko, gdy miałam problem z Internetem, a profesor niekoniecznie chciał przyjąć do wiadomości, że nie mogłam połączyć się z salą. Takie życie, jak się chciało studiować w kwiecie wieku;) Także witaj na forum! Wysyłam zdjęcie z jednej z moich ulubionych bajek, jako że pracuję z przedszkolakami i często muszę oglądać to, co one lubią:)

monthly_2018_01/schizofrenia-i-unikanie-kontaktu-z-ludzmi_5480.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej, Łukasz 2. Wiem, że odkopuję wątek, ale jak chcesz to napisz, co tam się u Ciebie działo. Życzę Ci dużo zdrowia.

Dzięki Wam za odpowiedzi. Jeśli chodzi o mnie, to generalnie to co napisałem nie straciło na aktualności. Mój nick stracił, bo jestem już rok starszy. Ten pobyt na oddziale pozytywnie na mnie zadziałał. Problem z unikaniem kontaktu cały czas jest, ale wydaje mi się że powoli powoli się zmniejsza.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...