Skocz do zawartości
Forum

Guz za uchem


Gość Patiku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Moja 8-letnia córka ma za prawym uchem, na kości powiększony węzeł chłonny. Jest on twardy,nie rusza się oraz nie boli. Zauważyłam go tydzień temu .
Córka nie przechodziła żadnej infekcji ,lecz ma problemy z zasypianiem i czasem pobolewa ja szyja.
2 dni temu zaczął pobolewac ja brzuch i dostała kaszel ,ale kaszle tylko w dzień.
Dodam też że,3 dni temu znalazłam w jej włosach wszy (w szkole panuje wszawica. )
Moje pytanie skąd może być taki guzek ? Czy nie ruszający i nie bolacy jest zawsze objawem nowotworu ?
Lekarz tutaj w Uk zalecił odczekać 3 tygodnie i jak nie zejdzie to USG.
Odchodzę od zmysłów . Nie mogę spać.
Proszę o odpowiedź czy twarde nieruszajace się guzy mogą objawiać coś innego niż nowotwór?

Odnośnik do komentarza

Jest tak traumatyczne, że CRP można oznaczyć nawet z palca przy ukłuciu porównywalnym z ugryzieniem komara.

No cóż, jak tak powiedział lekarz nie ma co dyskutować ale myśle, że może warto by było wykonać podstawowe badania krwi - nawet dla własnej wiedzy - czy wszystko jest dobrze. A może coś by one wniosły do tego tematu.

Odnośnik do komentarza

Ja niestety nie udał temu lekarzowi . Myślę by wrócić i poprosić jeszcze raz o badanie krwii.
Czy teoretycznie taki węzeł chłonny może być np od wszy we włosach lub np wirusowki ( narazie żadnych objawów od lekkiego bolu gardła)?czy sa takie przypadki ,gdzie twardy,nie ruchomy węzeł u dziecka to nic groźnego?

Odnośnik do komentarza

Mogą być to różne rzeczy, mniej lub bardziej poważne. Myśle że jak mówi przedmówca na razie nie ma co przeżywać, lecz zawsze taka sytuacja może być dobrym "punktem wyjścia" do chociażby kropli profilaktyki.

Dlatego zawsze jeśli ktoś zgłasza jakieś nietypowe objawy to równocześnie z innymi działaniami - również morfologia czy inne badania podstawowe powinny być równocześnie "do wglądu".

Mówiąc prościej - trafia pacjent, oprócz objawów na wejściu od razu do wglądu jego wyniki krwi, jakiś punkt odniesienia... niestety tak jest tylko w filmach.

Odnośnik do komentarza

Guza u podstawy głowy wykrylam pewnego pięknego dnia u mojego małego 1,5 rocznego synka. W przerażeniu żyłam z 1,5 dnia zanim dotarłam do lekarza. Pani doktór powiedziała, ze to powiększony węzeł chłonny i kazała czekac. I tak czekamy niemal 30 lat. Jak syn się ostrzyże jakby był rekrutem to dalej go widać. Może to jaka bomba tykająca- ale przywykliśmy jakby do niej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...