Skocz do zawartości
Forum

Czy siniaki na nodze mogą powstać w wyniku wysiłku fizycznego?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Około 3 miesiące temu, po graniu w piłkę (~2 razy w tygodniu) zobaczyłem na lewej nodze kilka żółtych siniaków. Średniej wielkości, 3 plamki, na udzie. Wydało mi się to dziwne, bo nie pamiętałem, abym gdzieś się uderzył, ale stwierdziłem, że być może podczas meczu po prostu "w walce" tego nie poczułem, lub po prostu naczynka popękały przez zbyt intensywne treningi. Zniknęły samoczynnie po kilku dniach. Ostatnio nie gram zbyt często, około raz na 2 tygodnie, postanowiłem lekko poćwiczyć w domu (ogólnorozwojowe, naprawdę lekkie ćwiczenia, głównie na górną część ciała). Wczoraj znów na lewym udzie pojawiły się 3 żółte siniaki-plamki. Czy mogę prosić o podanie prawdopodobnej przyczyny ich powstawania, oraz opinię, czy mogły one powstać w skutek wysiłku (nawet lekkiego), czy raczej problemu szukać gdzie indziej? Siniaki są czysto żółte (może bardzo delikatnie zielonawe), nie bolą w ogóle, nie czuję ich powstawania, nie czuję bólu przy ich dotykaniu, znikają w ciągu paru dni stopniowo. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Gość NatalkaM-I

Podatność na siniaki może świadczyć o hemofilii, słabych naczyniach krwionośnych. Możliwość chorób przewlekłych niedobór witaminy C Kruchość naczyń krwionośnych i przesączanie się przez nie do organizmu. Warto sprawdzić czy nie masz opuchniętych nóg. Będzie to świadczyło o zaburzeniach krążenia. Pełną diagnozę postawi lekarz po przeprowadzeniu dokładnych badań. Kwas acetylosalicylowy popularna Aspiryna lub polopiryna również powodują rozrzedzenie i przedostawanie się krwi do organizmu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...