Skocz do zawartości
Forum

Co powoduje i jak leczyć bóle głowy?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 16 lat, jestem dziewczyną, od jakichś dwóch miesięcy mam dziwne bóle głowy w jednym miejscu (mniej więcej w płacie ciemieniowym po lewej stronie), które przeważnie wieczorami i rankiem bardzo się nasilają. Wraz z bólem pojawia się uczucie rozlewania czegoś zimnego w głowie i 2 razy zdarzyło się, że miałam mroczki w jednym oku po stronie której jest ten ból. Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale bardzo pogorszyła mi się pamięć i pisownia, coraz trudniej jest mi się na czymś skupić i zapominam bardzo dużo słów, nawet tych najprostszych. Tabletki od jakichś 2 tygodni przestały działać. Na razie nie chce mówić o tym rodzicom bo może się okazać, że jest to błahostka i wole się poradzić jakiegoś specjalisty. Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

To wynika pilnej diagnostyki. Oczywiście nie ma co zakładać najgorszego, ale zgłoś to rodzicom i lekarzowi rodzinnemu. On skieruje cie do neurloga, ten znów na tomografie komputerową głowy. Zejdzie chwile czasu aby to wyjaśnić.

Można nagiąć troche system - powiedzieć, że uderzyło się w głowe i wybrać się do szpitala na SOR w celu zrobienia tomografii. Niezbyt uczciwe ale przynajmniej od razu wykluczy się takie coś jak nowotwór lub inne widoczne zmiany w mózgu.

Działaj szybko bo to może być poważne. Wykonaj jeszcze jakieś podstawowe badania krwi - morfologie, CRP, tarczyce żeby coś więcej było wiadomo. Może to również być od tego.

Odnośnik do komentarza
Gość klaudiawwwww

Po tygodniu wypisano mnie ze szpitala, miałam robiony rezonans magnetyczny. W trakcie pobytu wyszło mi że mam ostre zapalenie zatok i napisano takie coś dlatego Prosze o wyjaśnienie. " W lewej półkuli mózgu, na sklepistosci w placie czolowym w istocie białej, widoczne pasmowate ognisko o długości ok. 10 mm hiperintensywne w sekwencji T2TIRM oraz T2 bez cech restrykcji dyfuzji, niewidoczne w pozostałych sekwencjach, nie ulegajace wzmocnieniu kontrastowemu- obraz MRI niespecyficzny- przemawia za zmianą naczyniowopochodną. Poza tym istota biała i szara półkuli mózgowycho prawidłowej intensywności sygnału. Intensywność sygnału ze struktur mózgowych tylnojamowych prawidłowa. Układ komorowy nieposzerzony, nie przemieszczony, symetryczny"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...