Skocz do zawartości
Forum

Wigilia


Gość Rozdarcie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rozdarcie

Cześć mam 26 lat W tym roku po raz 1 będę spędzać Wigilię u mojej dziewczyny. Razem jesteśmy od ponad 2 lat. Mam dobre relacje z jej rodziną, jej bardzo na tym zależy, mi również. Plan jest taki że wigilia i pół 1 dnia świat spędzamy u niej a druga pół oraz 2 dzień świąt u moich rodziców. Za rok planujemy zamianę. Jednak moi rodzice są bardzo zawiedzeni z tego powodu. Od mojego taty usłyszałem że nie tak mnie wychował. Ze wigilia jest rodzinna i że nie jesteśmy jeszcze małżeństwem. Ponad to usłyszałem że on mi tego nie zapomni. Jestem rozdarty i źle się z tym czuję. Chcę spędzić je po raz 1 z dziewczyną, z którą planuje przyszłość. Jednak słyszę takie rzeczy od Taty. Przez to ciężko cieszyć mi się Świętami...

Odnośnik do komentarza

Dziwna jest postawa Twojego ojca w tej sprawie, ale i tak nie masz najgorzej. Ja jak poznałem pierwszą dziewczynę (lata temu) to mój ojciec od razu zapowiedział, że z nią w jego domu przesiadywać nie będę i jak coś to tylko u niej. 2 lata z nią byłem a ojciec jej nawet nie widział. Heh, dziwny człowiek to był/jest. Po wyprowadzce z domu rodzinnego nie mam z nim już żadnego kontaktu od lat za to jakim był ojcem.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jesteś zdecydowany na ślub z tą kobietą, to wigilia u teściów (przyszłych) nie jest jakimś skandalem. Aczkolwiek, faktycznie bardziej pasuje wigilie spędzić w domu rodzinnym, a kolejne dni już wyjeżdżać. Swoją drogą, zdziwiona jestem, że ojciec wybranki tak bardzo chce z Tobą spędzać wigilię. Z tego co wiem, święta i wigilia to czas obgadywania ludzi i zięciów :-) Nie mówiąc o tym, że ojcowie wybranek są zazwyczaj wrogo nastawieni do zięciów i pilnują dziewictwa córek tak jakby.

Odnośnik do komentarza
Gość Rozdarcie

Planuję wspólne życie i właśnie mam raczej dobre relacje z jej rodziną. Wszyscy mnie lubią. Zależy mi na tym żeby spędzić właśnie z nią ta Wigilię, a za rok u moich rodziców. Nie chcę doprowadzać do sytuacji, w której pod byle pretekstem mój tata będzie mógł powiedzieć takie słowa do mnie. Uważam że raczej nie robię nic złego... A to jest nie fair...

Odnośnik do komentarza

Masz widać zbyt zasadniczego tatę, przemyśl sobie wszystko, czy warto się w tej sytuacji upierać ,w której i rodzice, i sam będziesz się źle czuł, stawiając na swoim.
Szanuję i cenię Twoje zdanie, bo jesteś w tym wieku ,że nie czas na słuchanie ojca, tylko czy warto sobie i rodzicom zepsuć święta, zastanów się ,Twój wybór..., jeszcze nie jedna wspólna wigilia przed wami, jeśli będziecie razem.
Może dziewczyna ma bardziej wyrozumiałych rodziców i ona mogłaby przyjechać na Wigilię do Ciebie, ale znając życie, pewnie się nie zgodzi..., z drugiej strony, znając stanowisko Twojego ojca, powinna sama Cię namówić ,żebyś został z rodzicami w tym dniu.
Twój ojciec może odbiera to jak "policzek" ,że wolisz spędzić ten wieczór z jej rodziną, a nie nie swoją ,spróbuj go zrozumieć.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

~Rozdarcie
Wszyscy mnie lubią. Zależy mi na tym żeby spędzić właśnie z nią ta Wigilię, a za rok u moich rodziców.

No to fajnie. Choć trochę podejrzane. Zazwyczaj przyszli teściowie podlizują się zięciowi wtedy, gdy ich córka jest gruba i chcą ją opchnąć xD

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że planujecie wspólną przyszłość z dziewczyną, ale wydaje mi się, że Twój ojciec nie był gotowy na wiadomość, że Wigilię spędzasz gdzieś indziej niż w domu rodzinnym. Może nie wiedział, jak wyrazić swój smutek z faktu, że nie będzie Cię przy rodzinnym stole wigilijnym, dlatego Cię słownie zaatakował? Nie wiem... Może gdybyście z dziewczyną byli chociaż narzeczeństwem, może wówczas ojcu byłoby łatwiej zaakceptować fakt, że planujesz święta już "po swojemu"? Zastanów się, co jest lepsze. Czy święta z rodziną przyszłej żony, czy raczej święta z własną rodziną? Może lepiej Wigilię spędzić osobno we własnych rodzinach, a pierwszy i drugi dzień świąt spędzić już z podziałem - raz u jednych, raz u drugich? To jednak zostawiam już pod Twoją rozwagę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość do autorki

Wigilia to bardzo rodzinne święto.Ty jeszcze nie tworzysz rodziny ze swoją dziewczyną to powinieneś Wigilię spędzić w rodzinnym domu.Dla mnie to jasne jak słońce.
Chodziłam ze swoim mężem ponad 3 lata ale zawsze Wigilię spędzaliśmy ze swoimi rodzinami.Resztę Świąt spędzaliśmy odwiedzając się wzajemnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...