Skocz do zawartości
Forum

Zakażenie bakteryjne i grzybiczne pochwy


Gość mcz

Rekomendowane odpowiedzi

U żony po antybiotyku rozwinęła się grzybica oraz infekcja bakteryjna - w posiewie z pochwy wyszły: candida albicans (wzrost obfity) oraz klebisiella pneumoniae (wzrost średnio obfity). U mnie pojawiło się zaczerwienienie na żołędzi oraz uczucie kłucia i pieczenia/swędzenia.

Żona dostała n*** i f***, ja dostałem f*** 2 tabletki (przepisane przed wynikiem wymazu żony). Po kuracji ustąpiły objawy zarówno u mnie, jak i u żony. Ginekolog powiedział, że żonę czeka jeszcze antybiotyk, ale mnie nic na razie nie przepisał.

Czy mogłem się zarazić? Współżyliśmy kilkakrotnie, zanim dowiedzieliśmy się, że infekcja trwa. Na razie nie współżyliśmy od 2 tygodni (leczenie). Jakie badania wykonać, żeby wiedzieć, czy jestem nie jestem nosicielem bakterii?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli prowadzicie aktywne życie seksualne to oczywiście mogło dojść do zakażenia wszystkimi patogenami. Z tego względu zaleca się jednoczesne leczenie obojga partnerów niezależnie od występowania dolegliwości u mężczyzny.
Jeżeli chcesz się przekonać się, czy masz infekcję bakteryjną, zawsze możesz wykonać posiew z cewki moczowej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...