Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od gier


Gość Martin14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje uzależnienie nie trwało zbyt długo bo tylko 6 miesięcy , ale wciągnęło mnie tak ze straciłem dosłownie prawie wszystko. Moja najukochańsza narzeczona, nie złożyłem papierów na studia, nie istniałem dla znajomych a swoją prace na każdym kroku zawalałem. Mówię o u zaleznieniu od gier. Na początku zaczęło się niewinnie odpaliłem grę na komputerze i grałem ale z dnia na dzień wciągało mnie to coraz bardziej świat fikcji był dla mnie moim światem gdzie czułem się silny i nieprzezwyciężony. Później zacząłem grać przez internet na telefonie, grałem większość mojego czasu w pracy , w domu , czy nawet jak bylismy ma wakacjach. Odciąłem się zupełnie od świata nie wykonywałem swoich obowiązków, zamknąłem się w sobie. Ale teraz gdy widzę ile rzeczy wyrządziła mi ta gra to znienawidziłem ja chce się zmienić, chce żyć, chce zrobić to dla siebie, i moich bliskich. Realne życie stało się piękne .

Odnośnik do komentarza

Uzależnienie od gier jest tak samo niebezpieczne jak każde inne od alkoholu czy narkotyków. Wpływ na nasze zachowanie, zmiana sposobu postępowania, zmiana sposobu postrzegania rzeczywistości w efekcie zaniedbywanie najprostszych obowiązków. To wszystko prowadzi do utraty otoczenia. jak widać nawet relatywnie nie długi okres czasu może doprowadzić do wielu negatywnych zmian. Tym bardziej, że gry kreują poczucie bezpieczeństwa poprzez przynależność do pewnej grupy. Dobrze, że to już za tobą niemniej jednak polecam wizytę kontrolną rozmowę z terapeutą, psychologiem

www.malyindywidualista.com
www.drkrauze.com

Odnośnik do komentarza

To cię wzięło na maksa i to w dodatku co jak co ale jakaś byle jaka nisko budżetowa strategia na smartfony z dziadoska grafika o fabule już nawet nie wspomnę hehe Ja tam sobie gram zawsze każdego wieczoru jedną godzinkę nie więcej bo mnie szybko nudzi sie już to. Przechodzę sobie gdzieś tak z dwa rozdziały teraz to jest Shadow Of The Tomb Raider po czym gaszę plejke i zajmuje sie czyms innym. Jak byłem młodszy to mogłem grać w gry bodaj przez cały wieczór teraz to już mi tak się nie chce a gram już od 15 lat xD

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...