Skocz do zawartości
Forum

Osoba nadmiernie przymilna


Gość ola_c25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na studiach koleżankę, która ma dziwny sposób bycia. Zauważyłam, ze każdemu z osobna chce się przypodobać, ale wygląda to trochę groteskowo. Np. ja słucham jakiegoś rodzaju muzyki, mówię jej o tym, ona stwierdza, ze słucha tego samego, po czym rozwijam temat i okazuje się, ze ona zupełnie o tym pojęcia nie ma. Mówię jej, ze lubię to i to, to ona lubi to samo. Kiedyś się z koleżankami zgadałyśmy i wyszło na to, że ona do każdej w ten sam sposób siebie prezentowała, ze lubiła to, co osoba, z którą aktualnie rozmawia czasem nie mając nawet o tym pojęcia. Ogólnie, to bardzo lubi się przymilać do człowieka, prawi komplementy wszystkim. Co dziwne, mimo, ze jest tak nadmiernie miła i słodka, to jednak nie jest lubiana, często ktoś na nią wrzaśnie, widać, że nie wszyscy darzą ją szacunkiem, czasem nazywają ją wazeliniarą za plecami. Jest młoda- ma 24 lata. Choć dla mnie jest miła, to też denerwuje mnie jej osoba, jej słodzenie i podziw, którym mnie (i innych) obdarza. Czy spotkaliście się z takim typem ludzi? Z czego wynika takie zachowanie? Dodam, ze jest to osoba będąca już matką.

Odnośnik do komentarza

Jest to osoba niepewna siebie, pragnąca akceptacji, jakiś kontaktow koleżeńskich. Przyjmuje zasadę,że zgodnosc poglądów, pasjonowanie sie tym samym powinno zjednywać jej ludzi i tak was zagaduje. Nie jest to droga do prawdziwych znajomości. Niemniej można jej lekko unikac ale nie trzeba jej robić specjalnych trudności i być dla niej niemilą, bo bardzo pewnie z tego tytułu cierpi.

Biedne jest jej dziecko. Mimo iż dala mu życie nie bedzie pewnie umiala go nauczyć pewności siebie, samoakceptacji, wiary w siebie.

Odnośnik do komentarza

Dziecko ma 4 letnie, wychowuje je w trochę niekonwencjonalny sposób, gdyż bardzo dba o jego zdanie- np. gdy dziecko chce isć w jednym takim bucie, a drugim innym to tak idzie, po prostu we wszystkim daje dziecku wybór i niczego mu nie narzuca. Niestety, jest też druga strona medalu, gdyż jej dziecko jest nie do wytrzymania, jest strasznie nieposłuszne, pyskate, bezczelne, ona na wszystko mu pozwala i gdy ktoś zwróci mu uwagę, to wtedy ona obraża się, kłóci. BYła raz z synem na wykładach, mały nie usiedział, musiała cały czas z nim wychodzić, on do każdego podchodził, zabierał cudze rzeczy nie pytając w ogóle, czy może, a gdy mu się to odebrało to wpadał w histerię, przez co ona większość czasu spędziła na korytarzu, on rzucał się po podłodze, bo chciał telefon innej koleżanki, a ona mu nie dała, jego matka nie reagowała i innym też zabroniła reagować tłumacząc to tym, ze nie można dziecku zabraniać wyrażać emocji, bo będzie miało traumę. Raz tylko z nim przyszła na te wykłady, co później było nieprzyjemnie komentowane, na co ona się obraziła, ze nic nie wiemy o wychowaniu dziecka, że ona w swoi dziecku buduje indywidualność w ten sposób, bo nie chce wychować marionetki, którą wszyscy będą kierować. Tak więc dziecko wychowuje totalnie bezstresowo i bez narzucania mu czegokolwiek, ono zawsze decyduje za siebie, co często absurdalnie wygląda.

Odnośnik do komentarza

Jak dla Was to ciekawa lekcja życia. Nie macie swoich dzieci, to z ciekawością możecie się przyjrzeć, jak takie bezstresowe czyli bardzo piękne teoretycznie wychowanie skutkuje w praktyce. Dziecko nie ma mieć traum a jest z zasady nielubiane, bo nie wolno mu powiedzieć "nie". Nie bedzie umialo sobie dać rady samo ze sobą, kiedy w końcu w życiu za plecami nie będzie miało mamy obrończyni jego wolności i kiedy jednak życie niejednokrotnie przyniesie mu "nie".

Koleżanka jednak nie jest tak milusińska i bezproblemowa jak piszesz.W obronie swojego dziecka umie się obrazić czy kłocić.

I ona i jej dziecko to ciekawe okazy do obserwacji jak inne ,niż przeciętne postawy życiowe ,skutkują w praktyce.

Ja bym się nie bulwersowala tylko z ogromną ciekawością bym się z daleka przyglądała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...