Skocz do zawartości
Forum

Co mogę zrobić, aby schudnąć bez efektu jo-jo?


Gość zaja

Rekomendowane odpowiedzi

większość czasu spędzam w domu.. jeżdżę codziennie godzinę na rowerze i spaceruje koło 1,5 h nie jem słodyczy.. i w żaden sposób nie mogę schudnąć.. co mi się uda.. to zaraz przybywa mi tyle samo albo wiecej.. nie narzekam na zdrowie.. ale źle się czuję w swoim ciele... proszę o paradę..

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, ze jeździsz na rowerze i spacerujesz. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna przy walce ze zbędnymi kilogramami. Samo odstawienie słodyczy może nie przynieść aż takiego rezultatu. Zrezygnuj z białego pieczywa, lepiej zrobisz jeśli zamienisz je na ciemne, pełnoziarniste. Zamiast tłustych potraw polecam potrawy gotowane, gotowane na parze, pieczone lub duszone, mają mniej kalorii i są zdrowsze. Jedz chudę mięso i ryby, unikaj zaś mięsa czerwonego i wieprzowiny. Staraj się jeść jak najmniej makaronów, pyz, kopytek czy innych mącznych potraw sporządzonych z mąki pszennej. Jeśli lubisz te potrawy to do ich przygotowania używaj mąki razowej lub gryczanej. Jedz dużo owoców i warzyw oraz pij co najmniej 2 litry wody dziennie.
W ciągu dnia spożywaj do 5 posiłków. Jedz mniej a częściej. Najwięcej kalorii przeznaczaj na śniadanie i obiad, najmniej na podwieczorek i kolację. Kolację jedz na 2-3 godziny przed snem.
Nie poddawaj się, ćwicz systematycznie i wytrwale jesteś na dobrej drodze do upragnionego celu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...