Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego tak się przejmuję?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat i jak na osobę w tym wieku powinnam się cieszyć życiem, bawić, szaleć, a tymczasem ja przejmuję się najmniejszymi błahostkami.
Przykład : kiedyś uwielbiałam jeździć autem, a teraz się tego boję- obserwuję wszystko co się da, wręcz męczę się uwazaniem na wszystko, a dodam że dzieje się tak kiedy jestem pasażerem.
Stresuje mnie sytuacja mojego chłopaka z jego znajomymi, nagle go wszyscy odrzucili nie mówiąc dlaczego, on to zignorował, a ja się ciągle martwię i myślę dlaczego, czy może ja coś zrobiłam źle? Nie chce żeby nie miał znajomych.
Jest jeszcze wiele rzeczy przy których stres mnie paraliżuje, nawet zwykła rozmowa o pracę jest dla mnie ogromnym wyzwaniem.
Martwię się tym zwłaszcza dlatego że nigdy wcześniej tak nie miałam, zawsze byłam wyluzowana.

Odnośnik do komentarza

"Jest jeszcze wiele rzeczy przy których stres mnie paraliżuje, nawet zwykła rozmowa o pracę jest dla mnie ogromnym wyzwaniem."- zazwyczaj jak się pragnie pracy to raczej dla każdego jest to stres i niedobrze jak nas paraliżuje, bo wtedy gorzej wypadamy niż moglibyśmy.

"wręcz męczę się uwazaniem na wszystko, a dodam że dzieje się tak kiedy jestem pasażerem" zazwyczaj jako pasażerowie czujemy, że powierzyliśmy swoje bezpieczeństwo innemu kierowcy i go kontrolujemy, myśląc w duszy czy aby nie powinien inaczej postapić.

Chłopak stracil znajomych i chyba martwisz sie czy nie przez Ciebie. Może jest tak,że kiedyś miał dla innych kolegów wiecej czasu a teraz biega na spotkania z Tobą i jest dla nich o ile oni nie są zaangażowani w swoje związki ( bo ich jeszcze nie maja, lub sa olewajacy w nich) niezbyt przydatny to go pomijają w swoich spotkaniach. O ile on nie czuje sie wyalienowany to czemu Ty robisz z igły widly. Może on rozumie to jaką naturalna kolej rzeczy,ze znalazl fajna dziewczynę i większa radośc mu sprawia poświecanie jej czasu niż kolegom. Męskie prawdziwe przyjaznie sa trwałe i faceci mogą sie spotykac rzadko, ale wymienia poglady na ważne swoje tematy zawodowe czy polityczne i są zaspokojeni znów na jakiś czas.

Ponadto z czasem może znajdziecie przyjazna sobie parę/ry z ktora w czworkę lub w szostke bedziecie milo spedzac czas.

Wg mnie dorastasz to i pewne rzeczy postrzegasz, o ktorych wcześniej nie myslalaś,czyli byłaś jak piszesz bardziej luzacka. Tyle,że może czasem zaczynasz mieć tendencję do myslenia zanadto czyli trochę się poskrom aby nie robić z igly widel.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...