Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy sport pomoże wzmocnić mój charakter i stabilność emocjonalną?


Gość j...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy sport pomoże wzmocnić moj charakter i stabilność emocjonalna? Po jakim czasie bedzie widać efekty? Odkąd pamietam zawsze byłam emocjonalna osoba, łatwo jest mnie skrzywdzić, często sie czymś stresuje. Jest to bardzo dokuczliwe, mam tego dosyć i chce mieć silny charakter i psychikę nie do złamania. Czytałam ze sport to idealny lek na takie sprawy, lecz czy to prawda?Po jakim czasie widac rezultaty?Czy uda mi sie chociaż troche poprawić samoocenę, charakter i psychikę do września?

Odnośnik do komentarza

Sport zdecydowanie pomaga. Ale nie jest jakimś super lekarstwem, które wszystko zmieni. Musisz też popracować nad samą psychiką, polecam autosugestię.
Jak się stresujesz, to powtarzaj sobie, że jesteś silna, spokojna i świetnie dajesz sobie radę, z problemami.
Poczytaj sobie, jak poprawić samoocenę, jak wzmocnić asertywność itd. Stosuj się do zaleceń i ćwicz.
Sam sport pomaga pokonać stres, człowiek ma inne zajęcia, więc nie skupia się tylko na problemie, dobra kondycja sprzyja poprawie samopoczucia...itd.
Jeśli chcesz być silniejsza psychicznie, to tylko praca nad ciałem i umysłem, da pozytywne rezultaty.
To nie jest tak, że przestaniesz się przejmować, ale nauczysz się radzić sobie ze stresem, szybciej odzyskasz równowagę i sam stres nie będzie tak intensywny.
Poprawa następuje stopniowo.
Jeśli już zaczniesz coś ćwiczysz /ciało i umysł/, to dość szybko zauważysz lekką poprawę.
Nie poprzestań na tym, ćwicz dalej.

Odnośnik do komentarza

Sport na pewno kształtuje charakter i może pomóc, ale jak to już zostało napisane, nie jest cudownym lekarstwem na wszelkie problemy tego świata. Niewątpliwie aktywność fizyczna sprawia, że lepiej się czujemy. Nie tylko ćwiczymy nasze ciało, wzmacniamy mięśnie, kształtujemy sylwetkę, ale również podczas ruchu generujemy endorfiny - naturalne hormony szczęścia, które poprawiają nam nastrój. Po wysiłku człowiek lepiej się czuje. Ponadto sport i treningi zmuszają do dyscypliny, hartują ducha, uczą wytrwałości, samozaparcia, uczą akceptacji porażek i umiejętności cieszenia się z sukcesów. Pomagają nawiązywać kontakty z ludźmi, którzy np. uprawiają ten sam sport co my. Na efekty jednak trzeba zwykle długo czekać. To nie dzieje się w przeciągu miesiąca czy dwóch, ale to perspektywa przynajmniej roku. Dlatego konieczność czekania na efekty szybko zniechęca amatorów sportu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...