Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak pozbyć się uczucia obserwowania?


Gość O...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, cały czas czuję się obserwowana. Jestem prawie w 100% pewna, że np. w czasie spaceru, ktoś mnie śledzi. Jestem w przekonaniu, że wszyscy mnie obgadują, nienawidzą i chcą mnie zabić. Nawet jak ktoś bliski, dzieli się posiłkiem ze mną, nie jem tego, ponieważ mam wrażenie że jest on otruty. Od dłuższego czasu, słyszę głosy w mojej głowie. Rozkazują mi, obrażają mnie i osoby z mojego otoczenia. Co to takiego? Powinnam iść z tym wszystkim do psychiatry?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak pozbyć się tego uczucia na dłuższy czas ale na jakąś godzinę czy dwie powinno wystarczyć np: słuchanie muzyki, oglądanie śmiesznych filmików, czytanie książki, wypad z przyjaciółmi. Sama mam problem z uczuciem obserwowania, a zazwyczaj gdy jestem sama. Jak się czymś zajmę to jest spoko dopóki np: coś spadnie z półki. Wtedy to zaczynam panikować. Najlepiej jak przebywasz z przyjaciółmi, bo wtedy nawet nie myślisz o tym uczuciu.

Odnośnik do komentarza

Niektóre z objawów mogą wskazywać na nerwicę. Uczucie obserwowania , obgadywania mogą się zdarzać w sytuacjach długotrwałego stresu. Jeżeli ta sytuacja jest dla Ciebie uciążliwa i trwa od dłuższego czasu , a do tego słyszysz głosy, które coś Ci nakazują , powinnaś iść do psychiatry. Tylko lekarz może w tym przypadku postawić rozpoznanie i pomóc Ci. Te objawy nie muszą wskazywać na jakąś poważną chorobę , ale trzeba to skonsultować. Jeżeli chcesz pomocy , to niestety musisz iść do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość Michalwesoly

Zignoruj to, staraj się spełnić najbliższe marzenie ciesz się życiem i miej gdzieś to nawet gdyby ktoś patrzyl. Gdy ktoś patrzy może mu się po prostu podobasz, albo nie ma co robić, zaraz przejdziesz i Cię nie ma. W ogóle nic Ci nie grozi. Miej w 4 literach ludzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...