Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nerwica lękowa a Xanax


Gość mlang

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat moje objawy zaczęły się w wieku 16 lat kiedy straciłem tatę który zmarł na moich oczach, od tej pory zacząłem doświadczać różnych dolegliwości psychicznych i somatycznych mi.n : niepokój, lęk, napady złości i agresji, zero motywacji, nic mnie nie cieszy, jestem ciągle przygnębiony i zdenerwowany, wszystko widzę pesymistycznie i w czarnych barwach, poza tym mam duszności, silne zawroty głowy, zaburzenia wzroku, derealizację, zaburzenia równowagi, nudności, puste odbijania, czasami biegunki, drżenie mięśni jakby wewnątrz, uczucie ciśnienia (?) w głowie jakby była ciężka.
Od maja 2016 roku biorę Xanax w dawce 0,50 mg rano i wieczorem co trzeci dzień, czy ten lek może silnie uzależnić jeżeli jest brany co trzy dni ? Bardzo mi pomaga, dzięki niemu wychodzę do pracy i z mieszkania więc nie chciałbym się z nim rozstawać.
Proszę o odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza

Xanax to silny lek. Z tego co mi wiadomo,bo juz dość dawno czytałam jego ulotkę, to tak, lek ten może uzależnić. Więc jesli bierzesz go regularnie to miej się na baczności. Konsultuj z lekarzem. Poza tym skoro mineło juz trochę czasu to może pomyśl nad odstawieniem Xanaxu... ?
Pamiętaj też, że ten lek może również zaburzać sprawność psychofizyczną.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Xanax może silnie uzależnić psychicznie i fizycznie. Odstawienie jest bardzo trudne i wiąże się z wieloma dolegliwościami. Dlaczego masz tylko ten lek . Stosuje się go zazwyczaj przez miesiąc, do czasu kiedy w miarę bezpieczniejsze leki przeciwdepresyjne nie zadziałają. Przy odwyku stosuje się xanax SR , czyli o przedłużonym uwalnianiu substancji czynnej. Xanaxu nie można używać stale , trzeba zamienić na taki , który uwalnia się stopniowo i nie ma potrzeby brać tabletki dwa razy dziennie. Znam przypadki , kiedy przy odwyku od alprazolamu , czy jak kto woli xanaxu, trzeba było stosować duże dawki xanaxu SR cztery razy dziennie po 2 mg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...