Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Choroba psychiczna która nie daje mi spać.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam 18 lat i ogromny problem ze zdrowiem psychicznym. Jakieś pół roku temu zaczeło sie u mnie pojawiać zlęknienie przed gaszeniem światła w nocy, ale myślałam, że to przez horrory, jak u większości ludzi. Przestałam je oglądać, jednak mój problem nie zniknał. Nie potrafię określić czego sie boję. Mam zwidy i ciągłe wrażenie, że ktoś na mnie patrzy, ze ktos przechodzi pod drzwiami. Zasypiam okryta po czubek głowy z zapalonym światłem lub dopiero nad ranem. Boję się brać prysznic bo mam wrażenie, że w łazience coś jest. Boję sie zamknąć oczy bo mam ciągłe wrażenie, że kiedy je zamykam coś sie obok mnie pojawia. Kiedy śpię w czyimś domu ten problem nie znika. Kiedy w nocy chcę sie napić lub skorzystać z toalety zapalam wszystkie światła po drodze i idę bardzo szybko bo mam wrażenie, że coś mnie zaraz złapie. Kiedy leżę w łóżku muszę szczelnie zakryć nogi bo kiedy wystają ja wręcz czuję że coś mnie za nie zaraz pociągnie. Lustro do makijażu na noc chowam do szafy bo mam wrażenie, że w jego odbiciu coś sie pojawi. Żyję w ciągłym strachu i jestem od pół roku okropnie zmęczona, mało sypiam i jestem bardzo nerwowa. Mam myśli samobójcze bo ten strach utrudnia mi funkcjonowanie, czuje się strasznie a ludzie w okół nie rozumieją mojego problemu i próbują mi udowodnić, że ciemność nie jest taka straszna gasząc mi światło w łazience etc. Czy lekarze są w stanie mi pomóc? Czy ktoś z was zmaga sie z podobnymi lękami?

Odnośnik do komentarza

Wiele objawów , o których piszesz może świadczyć o nerwicy natręctw , ale to może stwierdzić tylko lekarz . Powinnaś się udać do psychiatry , tym bardziej , że Twój stan jest dla Ciebie męczący. Lekarz rozwieje wiele Twoje wątpliwości i zastosuje odpowiednie leczenie. Nie powinnaś z tym zwlekać , nawet dlatego , by w końcu poczuć się lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...