Skocz do zawartości
Forum

Szybkie odchudzanie nastolatki z nadwagą


Gość Damian900

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian900

Nazywam się Damian mam 13 lat i waże 91kg mam około 170cm wzrostu. Chce schudnąć ponieważ dziewczyna którą kocham powiedziała że chce szczupłego chłopaka. A ja chce się szczupłym stać z wielu innych powodów. Mało jestem aktywny mam w tygodniu w szkole 4 w-f oraz 1 sks. Mieszkam na wsi wiec nie mam zbytnio uczęszczać na jakieś siłownie czy basen. Jem pare posiłków dziennie rano nie jem nic dopiero gdy jestem w szkole zazwyczaj po pierwszej lekcji czyli o godzinie około 8:45 potem jem dopiero o godzinie 10:40 jest przerwa śniadaniowa czyli herbata i kolejne kanapki nastepnie co 2 lekcje. Czasami jem słodycze których staram sie unikać gdy przychodze do domu zazwyczaj jest obiad który odgrzewam sobie czasami robie sobie sam (upieke sobie 2 jajka na patelni do chleba) nastepnie idę do ojca warsztatu samochodowego i staram sie pomagać czasami ide pomóc mamie przy gospodarce (czyszcze w lesie zbieram truskawki, itp...). Co mam robić by schudnąć?? Chce przynajmiej schudnąć jakieś około 30kg.

Odnośnik do komentarza

Musisz więcej ćwiczyć. To, że mieszkasz na wsi to nawet lepiej dla ciebie. Możesz jeździć na rowerze, biegać po polnych drogach czy chodzić na spacer. Wszystko zależy od tego co lubisz robić. Bądź jak najbardziej aktywny . Ćwicz b\godzinę dziennie, rób pajacyki, bieg w miejscu, przysiady, brzuszki, pompki i inne ćwiczenia, ĸtore normalnie wykonujesz na lekcjach wf.
Oprócz ćwiczeń musisz zastosować kilka rad:
1. Jedz śniadania. W nocy nasz metabolizm zwalnia przez co pokarm zostaje ðłużej w żołądku rolą śniadania jest nie jako obudzenie go. Śniadanie rozkręca naszą przemianę materii, która szybciej będzie trawić i spalać kalorie. Jeśli nie chce Ci się jeść to postaraj się spożyć chociaż jedną małą kanapkę.
2. W szkole jedz tylko w przerwie śniadaniowej i obiadowej. Jeśli robisz sobie kanapki do szkoły to postaraj by były one z ciemnym chlebem, warzywami i chudą wędliną.
3. Kolację jedz na 3 godziny przed snem. Powinna być ona prosta i niewielka.
4. Zero słodyczy, fast foodów, czy podjadania między posiłkami. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego to zjedz sobie jakieś warzywo np. marchewkę.
5. Nuie pij napoi gazowanych oraz wód samkowych, ponieważ często mają one dodatek cuku i są one bardzo kaloryczne. Najlepiej pij wodę mineralną, lekkie napary herbat - nie śłodzone, naturalne soki.
Jak pisałam wcześniej staraj się być jak najbardziej aktywny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...