Skocz do zawartości
Forum

Niskie ciśnienie zimą a złe samopoczucie i duszności.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 24 lata. Ostatnio a raczej znowu męczą mnie duszności, muszę często nabierać głęboki oddech (hiperwentylacja?) do tego zawsze rano jestem słaba i jak np. wysiądę z autobusu jadąc do pracy mam straszne zawroty głowy i mroczki przed oczami, muszę chwilę posiedzieć żeby dopiero iść i w dodatku ta duszność. Dodam że od dziecka jestem niskociśnieniowcem. Moje ciśnienie to przeważnie 90/60 a jak się wymęczę np. szybką jazdą na rowerze to podskoczy do tych 105/80 max. Zauważyłam że te zawroty głowy mijają w czasie dnia np. jak mam więcej ruchu, trochę poćwiczę. Wtedy robi mi się tak fajnie ciepło, duszności mijają na trochę i od rana na nowo. Jak zacznę ruch po zimie to wtedy nie czuje się najlepiej, wtedy te objawy się nasilają a po jakimś czasie jak już minie np. miesiąc ćwiczeń to wszystko się normuje to tak jakby takie "rozbujanie" organizmu, tak to odczuwam. Takie objawy mam zawsze zimą już od kilku lat. Czasami do tego zaboli serce lub głowa. Zdarzało mi się kilka razy zemdleć z tego powodu. Ogólnie wiosną i latem jestem bardzo aktywna, bardzo dużo jeżdżę na rowerze i ćwiczę, jestem w ciągłym ruchu, natomiast zimą przeważnie siedzę w domu i tylko praca i dom w dodatku zimą moja dieta daje dużo do życzenia. Zastanawiam się czy to niskie ciśnienie i to całe złe samopoczucie może wynikać z tego że nagle brakuje mi ruchu, niepokoją mnie też te duszności, czy to też jakiś objaw niskiego ciśnienia? Byłam z tym u lekarza dwa lata temu to stwierdzenie nerwica(dużo mam stresu w życiu), byłam też parę dni temu i lekarz nie wie co mi jest. EKG wyszło super ale podejrzewa tarczycę tylko wtedy tez bym się czuła źle w innych porach roku a nie tylko w zimie???

Odnośnik do komentarza

To może być coś w rodzaju depresji związanej z brakiem słońca ( częsta u Norwegów). Zauważ, że kiedyś człowiek żył zgodnie z rytmem przyrody. Zimą wcześnie się kładł, późno wstawał. Generalnie ziemia odpoczywała i ludzie również, by dopiero z wiosną budzić się do życia. Prawdopodobnie ( jak większość Polaków ) masz niedobór witaminy D3, która także wpływa na funkcjonowanie tarczycy. Możesz zbadać jej poziom, ale to kosztuje chyba ilkadziesiąt złotych i na pewno okaże się za niski. Zażywaj od października do kwietnia 1000 jednostek. Może zafunduj sobie fototerapię czy solarium

Odnośnik do komentarza
Gość zajaczek1

Też tak myślę, że masz po prostu za mało witamin i związków mineralnych w organiźmie przez co Twój organizm się o nie upomina.

90/60 to granica niedociśnienia tzw. hipotonia
(http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-krwionosny/hipotonia-co-robic-gdy-cierpisz-na-niskie-cisnienie-niedocisnienie_34546.html)

Najlepszy na taki stan rzeczy jest ruch, wypicie niezbyt mocnej kawy, picie ziół.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi. Zrobiłam sobie badania TSH oraz potas, sód i badania płytek krwi. Wszystko wyszło perfekcyjnie. Ciśnienie nadal mam niskie ale czuje się dobrze. Zaczęłam brać witaminy oraz magnes i czuje się lepiej. Zawroty głowy tez mi minęły razem z bólem karku który odczuwałam razem z zawrotami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...