Skocz do zawartości
Forum

Duszności, ból między łopatkami i ból w mostku. Co mi jest?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 24 lata. Od paru dni doskwierają mi duszności. Często muszę nabierać głęboki oddech i ogólnie oddycham głęboko, mój oddech jest nie spokojny. Mam tez wtedy trochę zapchany nos. Musze też co jakiś czas brać głębokie oddechy które nie zawsze się udają. Do tego kłuje mnie w mostku oraz między łopatkami. Najbardziej doskwiera mi to jak leżę, często czuje się niedotleniona jakby do mózgu dochodziło mało tlenu. Od dziecka mam też skoliozę. Jak usnę na plecach to czasami jak się obudzę tak strasznie mnie bolą plecy że nie mogę nabrać tchu i strasznie mnie boli w klatce, jak się uniosę to przechodzi. Duszności pojawiały się już wcześniej, najczęściej w zimie ,ale nie trwały tak długo i rzadko bolał mnie przy tym kręgosłup. Czuje jakby mi coś ciężkiego wisiało na klatce piersiowej albo między łopatkami. Do tego pojawiła się pokrzywka. Zastanawiam się czy może nie mam alergii, tak też myśli lekarz u którego dziś byłam. Dodam że pracuję w zakładzie w którym na co dzień mam styczność z chemią (kostki toaletowe) i jak jestem w pracy to na skórze wychodzi mi coś jak pokrzywka i strasznie mnie swędzi tylko dziwne jest to że ja pracuje tam już półtora roku a ta pokrzywka zaczęła występować od jakiś 4 miesięcy. Te duszności pojawiły się mniej więcej jak po dłuższym zimowym lenistwie i przybraniu z 4 kg na wadze zaczęłam trochę więcej się ruszać a mianowicie po ostatniej dość męczącej jeździe na rowerze. Może po prostu mój organizm się zastał? Jak ćwiczę nie czuję się źle, troszkę mnie dusi ale czuję się lepiej. Wiosną i latem jestem bardzo aktywna i nic mi nie doskwiera. Miałam robione dziś EKG i wyszło dobrze, troszkę za szybko mi biło serce ,ale to przez to że stresowałam się wizytą lekarską. (Bardzo często się stresuję nawet małymi rzeczami aż ciało mi drga, dwa lata temu lekarz stwierdził że mam nerwicę) Mierzono mi też ciśnienie i wyszło 130/90 (zawsze mam niedociśnienie jakieś 90/60. O dziwo jak się zdenerwowałam to duszności minęły i czułam się dobrze. Będę mieć jeszcze badanie krwi, sód, potas i badanie tarczycy. Może ktoś miał podobnie jak ja i może mniej więcej powiedzieć co mi może dolegać?

Odnośnik do komentarza
Gość beatrich

Jak dla mnie to niedoczynność tarczycy, dlatego lekarz zlecił takie a nie inne badania.
Głównymi objawami tej przypadłości to właśnie niskie ciśnienie, duszności, wymuszanie płytkiego oddechu, suchość skóry, trudności z utrzymaniem ciąży, łamliwe paznokcie i wiele innych. Nie łączyłbym bólu pleców z dusznościami, gdyż jak Pani pisała ma skoliozę także plecy będą co jakiś czas boleć, najlepszy na to jest lekki ruch np: pływanie.
Co do pokrzywki i podejrzenia alergii być może środki chemiczne wywołują takie uczulenie, ale co Panią może uczulać tego nie wiem, musi się Pani sama tego dowiedzieć, polecam wykonać testy alergiczne i alergologa.
Życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi. W mostku nadal mnie pobolewa ale duszności już prawie nie mam. Miałam robione EKG i wszystko w porządku, miałam badanie TSH, sód,potas, oraz badanie płytek krwi i wszystko perfekcyjnie. Zauważyłam że boli mnie najczęściej po jedzeniu i jak spaceruję. Zauważyłam że chyba biorę trochę za dużo powietrza. Jak się napiję to na chwile przechodzi oraz jak mi się że tak się wyrażę odbeknie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...