Skocz do zawartości
Forum

Leniwe trawienie po walce z bulimią


Gość Donia5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Donia5

chorowalam na bulimie przez 4 lata po czym obiecalam sobie ze nigdy juz nie zwymiotuje po spozytym posilku. obietnicy dotrzymalam lecz konsekwencja jest 15 kilogramow wiecej. moj zoladek jest w tym momencie jest tak leniwy ze nawet po zjedzeniu salatki mam wzdecia a moj brzuch pecznieje. koledzy z pracy mysla ze jestem w ciazy poniewaz moj brzuch jest wiecznie wzdety i twardy. jem zdrowo, pije duzo wody, lecz wciaz przybieram na wadze. kazdego dnia czuje jakbym miala gorsza depresje. zaczelam znowu wymitowac poniewaz mimo zdrowego odzywiania sie przybieram na wadze kazdego dnia. najgorsze jest to ze jest mi trudno normalnie zyc mimo ze mam dopiero 21 lat. nie jestem w stanie pracowac poniewaz jestem wiecznie zmeczona i mam ciagle bole glowy. nie pozwalam rowniez dotykac sie mojemu chlopakowi(szczegolnie okolice brzucha) mimo ze waze 64 kg przy wzroscie 173cm. po przytyciu 15 kg czuje sie olbrzymem a najgorsze to ze staram sie normalnie zyc i jesc ale moj zoladek i jelita nie sa w stanie przyswajac nawet malej ilosci jedzenia. martwie sie o niszczenie zwiazku z chlopakiem i rodzina. nie mam juz na to wszystko sily... jak mam zaczac normalnie zyc i przywrocic moj organizm do normalnosci aby jesc zdrowo i nie tyc...?

Odnośnik do komentarza

Twoja obecna waga jest prawidłowa więc nie powinnaś się odchudzać a tym bardziej prowokować wymiotów. Musisz jak najszybciej skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym i opisać mu to co się z tobą obecnie dzieje. Cierpisz na bulimię, która wymaga leczenia. Nie możesz prowokować wymiotów, gdyż jest to bardzo niezdrowe i może doprowadzić do różnych negatywnych konsekwencji jak: zaburzenie gospodarki elektrolitowej, nadżerki przełyku, osłabienie mięśni wpustu żołądka, rozerwanie przełyku, próchnica i wiele innych.Koniecznie zgłoś się do poradni specjalistycznej. Dodatkowo porozmawiaj z chłopakiem i Twoją rodzica o swojej chorobie, poproś ich o wsparcie. Będziesz potrzebować takiej podpory emocjonalnej jeśli przyjdzie kryzys w leczeniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...