Skocz do zawartości
Forum

Kregosup piersiowy


Rekomendowane odpowiedzi

Fizologiczna kifoza piersiowa zachowana.
Wysokość trzonów kręgów prawidłowa,drobne osteofity na krawędziach,nierówne zarysy blaszek granicznych-guzki Schmorla.
Cechy Zwyrodnieniowej przebudowy struktury typu 2 wg Modica.
W trzonie i nasadzie lewego łuku kręgu Th10 ok 17mm naczyniak,kolejny 6mm w trzonie kręgu Th6
Objety badaniem odcinek rdzenia o regularnych zarysach i prawidłowym sygnale.

Poziom Th5/Th6 i Th7/Th8-centralno-prawoboczne 3mm uwypuklenie tarczy miedzykręgowe uciskajace worek oponowy.
Nie stwierzda się zwężenia otworów miedzykręgowych.Co ten wynik oznacza. czasami boli mnie naśrodku kregosupa piersiowego.Czasami boli mnie n kregosup piersiowy na środku.

Bol kregosupa lędziowego L5/S1
W odcinku L1-L5 nierówność blaszek granicznych trzonów kręgowych o charakterze guzków Schmorlna,krążki międzykregowe obniżone ,z niewielkim uwypukleniem tylno -bocznych zarysów.

Na poziomie L5/S1 kręgozmyk przedni L5 na 8 mm,z obustronna kręgoszczelina po prawej szerokości ok 4mm,po lewej ok 3mm krąż

Odnośnik do komentarza

na pewno nalezy ten wynik pokazać lekarzowi neurochirurgowi (nawet nie neurologowi), gdyż znajdują się tam dwie zmiany, których na pewno być nie powinno, mianowicie naczyniaki.. Poza tym nie wiem, ile masz lat i do jakich objawów odnieśc ten opis. Guzki Schmorla są czesto charakterystyczne dla choroby Scheuremanna (choroba z grupy autoimmunologicznych), ale nie muszą oznaczac tej choroby, czasami w zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych sie pojawiają. jesli masz lat 60+, to opis rezonansu ma prawo tak wyglądać, natomiast jeśli masz mniej niż 30, to trochę słabo.......

Ale pamietaj, ze leczy się człowieka, nie opis zdjęcia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...