Skocz do zawartości
Forum

Antybiotykoterapia przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość lola_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ostatnią tabletkę z blistra przyjełam w czwartek, a antybiotyk został mi przepisany w piątek i wtedy również wzięłam pierwszą kapsułkę. Lekarz zalecił mi stosowanie antybiotyku przez 10 dni. Jako, że B******** oddziałuje na skuteczność antykoncepcji to mam bardzo ważne dla mnie pytania.
Czy jeżeli będę przez te 3 dni przyjmować antykoncepcję z antybiotykiem, to dodatkowe zabezpieczenie bedzie jeszcze potrzebne przez dodatkowe 7dni czy więcej?
Czy antybiotyk może mi tak przesunąć okres, aż skończy się 7dniowa przerwa? Mam wtedy normalnie przyjąć pierwszą tabletkę? I czy wtedy okres może wystąpić w trakcie przyjmowania tabletek?

Byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini (dziś wzięłam pierwsza tabletkę z nowego blistra). Jednocześnie stomatolog przepisał mi po usunięciu zeba antybiotyk Clindamycin - również dzisiaj wzięłam pierwsza tabletkę. Czy stosowanie antybiotyku może wpłynąć na skuteczność antykoncepcji? Czy gdybym zdecydowała nie przyjmować dalej antybiotyku, to czy ta jedna wzięta dziś tabletka może obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam! Od 2 lat biorę tabletki Jeanine. Właśnie dzisiaj skończę 7dniową przerwę. Czuję że zaczyna mnie łapać angina (moja siostra przyniosła do domu, już mam pierwsze plamy na migdałkach). Moje pytanie brzmi kiedy mogę zacząć brać antybiotyk (te na anginę zawsze wpływają na działanie tabletek?) jeśli ostatni stosunek odbył się wczoraj rano (przedostatniego dnia 7dniowej przerwy)? ???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...