Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie nastolatki przy tachykardii


Gość Karolcia123_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolcia123_

Witam. Mam 14 lat, 175 cm wzrostu i 72 kg wagi. Jestem gruba, na brzuchu mam dwie duże fałdy, uda mam ogromnych rozmiarów. Chciałabym schudnąć w pasie i mieć ładniejszą talię. Rozmiary moich bluzek wahają się między L/XL. Chciałabym móc chodzić w M-ce. Jak zrzucić parę kilogramów ?
Moja obecna dieta wygląda tak:
1. śniadania nie jem, ponieważ wstaję o 6.40 a o 7.10 wychodzę do szkoły, więc nie mam czasu zbytnio. zresztą nie czuję rano głodu.
2. drugie śniadanie - czasem jem kanapkę w szkole... częściej nie jem po prostu nic do powrotu ze szkoły,
3. Obiad - najczęściej jest to mój pierwszy posiłek, ok godziny 15.00. zazwyczaj składa się z jakiejś miski zupy, bądź ziemniaków, surówki i kawałka mięsa/kotleta.
4. podwieczorek - między obiadem a kolacją czasem zjem jakieś jabłko lub batonika.
5. Kolację jem mniej więcej ok godziny 20.00 . Często składa się z trzech, czterech kanapek. Z chlebem ziarnistym.
Dodam że w mojej diecie nie ma mleka, nie ma jaj... Praktycznie ich nie jem.
Jeśli chodzi o ćwiczenia to nie mogę się zbytnio popisać, ponieważ mam tachykardię (nadczynność serca -> często powyżej 100 uderzeń na minutę) szybko się męczę i ciężko mi oddychać. Na wf-ie ćwiczę, ale rozważamy z rodzicami zwolnienie lekarskie, gdyż każdy wf to dla mnie wielka męczarnia. Niedawno zaczęłam ćwiczyć "6 WIEDERA" ale znudziło mi się ok 7 dnia... Jak mam schudnąć co najmniej 6 kg? Tak bardzo chciałabym być chuda :(zazdroszczę koleżankom które noszą rozmiary XS... Co mam robić, pomóżcie :(

Odnośnik do komentarza

Z takim podejściem to daleko nie zajdziesz. Musisz jeść 4-5 posiłków dziennie, obiad nie powinien być pierwszym Twoim posiłkiem. Nawet jeśli rano nie czujesz głodu to powinnaś coś zjeść. Śniadanie rozrusza Twój metabolizm i podniesie go na wysokie tempo pracy. Tak samo jak II śniadanie które utrzymuje tempo pracy metabolizmu. Każdy posiłek jest ważny i pełni określone funkcję w ciągu dnia, nie możesz tak swobodnie do tego podchodzić. Posiłki jedz mniej więcej co 3-4 godziny, w miarę o regularnych porach.Postaraj się aby kolacja była jedzona na 3 godziny przed snem. Zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów, chipsów i innych niezdrowych przekąsek. Codziennie choć na spacer, nie forsuj się, jeśli poczujesz się słabo to usiądź na ławce i odpocznij.
Dodatkowo radziłabym skonsultować się z Twoim lekarzem prowadzącym, tak aby ustalić z nim zasady Twojej diety i ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...