Skocz do zawartości
Forum

Co to może być?


Gość Mickk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 16 lat i od 1,5 miesiąca chodzę do szkoły średniej. Od ponad roku obserwuję u siebie często występujące doły. Od zeszłej jesieni z powodu braku poczucia bycia chłopakiem w tym atrakcyjnym, spadła mi samoocena. Nastrój zmienia się co jakiś czas. Raz dobrze się czuję psychicznie i fiz., a innym razem wpadam w totalny dół. Płaczę, chyba już tylko z bezradności. W wyglądzie, osobie próbowałem coś zmienić, ale kończy to się porażką.
Od kilku miesięcy tak naprawdę żyję tylko dlatego, że żyję. Uczę się w miarę dobrze, pilny jestem, ale w szkole czy w domu często pojawia się takie znużenie. Ogarnia mnie złość, smutek i zmęczenie jednocześnie. Nie mam ochoty nic robić, tylko leżeć i płakać (a i na to nie zawsze mam ochotę). Przed ludźmi sprawiam wrażenie szczęśliwego, radosnego, nawet w chwili doła itd. Gdy jestem sam, dołuję naprawdę.
Wiele razy rozważałem samobójstwo, bo w przyszłość patrzę z lękiem, jak sobie poradzę. Mam pewne fantazje dotyczące mojej śmierci, ale to tylko wyobraźnia. W rzeczywistości, raczej się nie zabiję. Nadal będę musiał żyć ze sobą, aż do śmierci. Z nienawiścią do siebie.
Dobra ocena, może z kimś rozmowa dodaje jakiejś otuchy, ale na krótko, toteż nie zawsze. Wydaje mi się, że już nic nie będzie w stanie mnie pocieszyć.
Jak mam dalej żyć?
Gdy widzę atrakcyjniejszych od siebie, czy grupe ludzi co się dogadują to natychmiast dołuję..
Czuję się nikim, a muszę grać żywego.
Miałem marzenia, teraz w nie właściwie nie wierzę.
Planowałem przyszłość, ale mam wrażenie, że życie moje jest już stracone...

Odnośnik do komentarza

Jesteś w trudnym okresie dojrzewania, w którym z definicji osoba przeżywa wiele rozterek i konfliktów. Złe samopoczucie mógł spotęgować fakt przejścia z gimnazjum do liceum. Ta zmiana mogła być dla Ciebie stresująca i tak się to objawia. Myślę, że dobrze by było abyś dał sobie trochę czasu w nowym środowisku i postarał się nawiązać relacje z nowymi znajomymi. Jeżeli to Ci się uda, to wątpliwości dotyczące wyglądu powinny przejść
Pozdrawiam
Tekst linka

Odnośnik do komentarza

"Co się polepszy to się po****rzy, co zbuduje to się zrujnuje, co się ustali to się obali, a Polak musi mieć łeb i d***ę ze stali" - Babka Kiepska XD...

Wnioskuję że masz charakter wrażliwca, z jednej strony to szlachetne i chwalebne, ale ta zaleta ma wyjątkowo dużą wadę - każdy negatyw życia cię dołuje...

Masz 16 lat, jeszcze nie jesteś ani dorosły, ani dojrzały - to nic złego. Masz jeszcze 5 lat nim dojrzejesz w pełni :) . Dopiero zaczynasz wchodzić w te dorosłe życie.

To jest ten czas aby zadać sobie hiper ważne pytanie - "czego pragnę od życia?". Ja ci na nie nie odpowiem. Bo jak? Czy chcesz mieć dzieci? Jaką pracę? A może podróże? Może chcesz być naukowcem? Może żołnierzem - nie wiem. Ty wybieraj. Bo prawda jest taka, że "jeśli uważasz że coś możesz to masz rację, jeśli uważasz że nie możesz - też masz rację" Henry Ford.
Próbowałeś kiedyś jechać rowerem prosto i patrzeć się ostro w bok? Pewnie ci rower uciekał na bok, prawda? Mózg działa podobnie, kieruje swoje poczynania tam, gdzie kierujesz swoje myśli. Więc myśląc "będzie źle" twój mózg znajdzie sobie 100 powodów że będzie źle, ale gdy zmienisz myślenie na "a może się uda" to twój mózg od razu obali każdy z tych 100 powodów, znajdzie sposób aby je obejść... Naucz się korzystać z tego triku :) .

Każdy dzień to wysiłek, a wysiłek demotywuje, stresuje i najchętniej to każdy by sobie strzelił w łeb :/ . Ja też tak mam. Jaka jest rada? Pasja, hobby, coś co lubisz robić, coś co powoduje że masz uśmiech na twarzy. Ten uśmiech, radość to najlepsza broń antydepresyjna. Co ci daje uśmiech? To już stwierdź sam. "Ładuj" się tym uśmiechem po szkole. A nawet jak w szkole jest źle, to jakoś te kilka godzin przetrwasz :) .

Zacznij może ćwiczyć, na internecie jest cała masa treningów. To też poprawi twoją samoocenę, a tobie nie zaszkodzi.

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Po wygladzie nie ocenia sie nikogo,wazny jest nasze wnetrze i zachowanie wobec innych,czesto w okresie dojrzewania pojawiaja sie problemy dotyczace wygladu,czesto wyolbrzymione,jednak jezeli cos szpeci jest teraz tyle mozliwosci ze mozna wiele rzeczy skorygowac. Jednak wiele nie napisales.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...