Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku RTG klatki piersiowej


Gość czerwony.kapturek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czerwony.kapturek

Witam. Moja córka (3 latka) miała robione rtg klatki piersiowej. W opisie: rtg klp ap - miernie nasilone smużkowate zagęszczenia w przedłużeniu dolnych biegunów wnęk, odoskrzelowe. Serce, przepona i kąty pż w normie. Proszę o interpretacje tego opisu, czy to coś poważnego i powinnam się martwic? Z góry b. dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu dziecko miało wykonane badanie RTG. Znajomość aktualnych dolegliwości i historii choroby dziecka zdecydowanie ułatwiłoby odpowiedzenie na Pani pytanie. Ogólnie mówiąc takie zmiany najczęściej są wynikiem zmian zapalnych. Proszę skonsultować się jednak ze specjalistą pediatrą.

Odnośnik do komentarza

witam serdecznie
mężczyzna lat 35
opis badania:
Zdj.rtg kl.p. p-a: Płuca bez zmian naciekowych. Rysunek płucny w dolnych biegunach wnęk wzmożony. Serce niepowiększone.
Mam cały czas kaszel, nie wiem czy to istotne ale dopada mnie bardziej w godzinach wieczornych i w srodku nocy!Do tego mam duszności i ciężki oddech. Bardzo często mam wrażenie że brakuje mi powietrza i zaraz się wywrócę. Ktoś powiedział mi że ,, zaciemnienie ,, świadczy albo o przebytym albo bardziej TRWAJĄCYM zapaleniu. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie bo termin do pulmonologa mam za 2 miesiące i boję się że przez ten czas może zrobić się z tego poważny problem.
Dziękuję wszystkim za poświęcony czas

Odnośnik do komentarza

Ten ktoś Ci dobrze powiedział, faktycznie to może byc trwające zapalenie lub zapalenie z rpzeszłosci ktore zostawiło taki slad. Nie jest to kwestia onkologiczna o to sie nie martw. Idz do rodzinnego niech zobaczy oceni moze da Ci cortare albo cos innego aby Cie nie dusilo zebys nie podraznil pluc i zobaczysz jak sie bedziesz czul a za miesiac - półtora zrob rtg raz jeszcze i z dwoma idz do pulmonologa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...