Skocz do zawartości
Forum

Zapomniana tabletka a ryzyko ciąży


Gość blackangeleg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak więc zapomniałam przyjąć ósmej tabletki, trzynastej oraz piętnastej, a dokładnie przyjęłam je z ponad 12 godzinnym opóźnieniem. W każdym z tych dni kochałam się z chłopakiem. Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże? do końca opakowania zostało mi 6 tabletek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie . Bardzo niepokojące jak dla mnie . Otóz nie wzięłam 6 tabletki z opakowania Madinette . i
Zwykle biorę tabletki około godziny 21 . Nie wzięłam jej w sobotę wieczorem zapomniałam . Wzięłam następnęgo dnia o godzinie 8:30 . Lecz wieczorem nie wziełam kolejnej tabletki . BO teraz nie wiem czy powinnam wziąć dwie ? Zapomnialam tabletki w sobotę wieczorem w niedziele rano przyjęłam zapomniana tabletke potem w poniedzialek wzielam rano tabletke, we wtorek srode czwartek i dzisiaj wzielam o godzinie 8:30 tak jak wtedy ta zapomniana tabletkę. Dzisiaj wieczorem współzyłam z partnerem i pękła nam prezerwatywa . Nie wiem co teraz mam zrobić , czy mogę prosić o jakąs poradę ? Bo rozumiem ze w pierwszym tygodniu jesli zapomni się tabletki trzeba stosowac dodatkowe zabezpieczenie .... to był nasz 5 dzien z dodatkowym zabezpieczeniem tylko prezerwatywa dzisiaj pekla . Czy istnieje duze ryzyko ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Witam Cię,

Ryzyko niepełnej ochrony przed ciąży, jest największe gdy zapomni się wziąć tabletkę na początku lub na końcu blistra. W przypadku, gdy zapomniała Pani wziąć tabletkę w 1 tygodniu, należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę, nawet jeżeli musiałaby Pani połknąć dwie tabletki na raz. Następnie przyjmować tabletki o stałej porze oraz przez najbliższe 7 dni od tego dnia stosować dodatkowe zabezpieczenie.
Pewne ryzyko na pewno występuje.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam,od 3 miesiecy biore tabletki Daylette,ostatnia miesiaczke mialam 1 lipca i trwała 3 dni,w czasie brania tabletek zapomniałam wziąść 2 tabletek,5 i 6 tabletki,to był czwartek i piątek,zaś w sobote współżyłam z chłopakiem po wcześniejszym wzięciu tabletki..nie przyjełam tych dwóch pominiętych tylko wyrzuciłam je do kosza...czy istnieje możliwość ze mogłam zajść w ciąże?

Odnośnik do komentarza

Witam, nie wzięłam tabletki antykoncepcyjnej 16 dnia o 22 , nastepnego dnia o 22 kiedy się zorientowałam wzięłam jedną, kolejną. Co zrobić, czy nic się nie stało i skończyć opakowanie później, czy może wziąć dwa dni później czyli dzisiaj dwie naraz? Czy ryzyko zajścia w ciąże istnieję, jeśli stosunek odbywał się ponad dwa tyg temu ?
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam!

Moja partnerka zapomniała wziąć 2 tabletek antykoncepcyjnych w starym opakowaniu w 3 tygodniu brania niestety nie postąpiła tak jak na ulotce a dokładnie tak :

29 i 30 czerwca nie wzięła tabletek, 1 lipca z rana wzięła 2 zaległe i wieczorem 1 normalnie a 2 lipca wzięła ostatnia tabletkę z opakowania i 7 dni przerwy

Według ulotki albo powinna przerwać branie albo nie robić tej przerwy. Jednak zrobiła przerwę i 10 lipca zaczęła nowe opakowanie, a my współżyliśmy bez zabezpieczenia 13 lipca;/ I niestety o zapomnieniu tych tabletek dowiedziałem się po fakcie. Od roku bierze tabletki regularnie i to był pierwszy raz taki przypadek

Moje pytanie czy nowe opakowanie jest skuteczne? Czy jednak jest szansa ze mogła zajść w ciążę?

Dodam jeszcze ze partnerka ma 28dniowy cykl i w czasie 7 dniowej przerwy okres dostała 7,8,9,10 lipca

Teraz partnerka narzeka na ból brzucha,głowy, czy zmianę nastrojów ale to tez może być spowodowane prze ze mnie bo ja strasznie panikuje ja tym w:cenzura:iam, ona była pewna ze nie jest i tyle aż przez moje gadanie zwątpiła i się zaczęła denerwować. Minęło dwa tygodnie i czy test ciążowy z moczu da już wiarygodny wynik ?

Odnośnik do komentarza

nigdy nie stosowałam antykoncepcji doustnej więc nie odpowiem Ci na to pytanie, a co do testu ciążowego to jak najbardziej po 2 tygodniach od możliwego zapłodnienia wynik jest wiarygodny, tylko najlepiej go zrobić z pierwszego porannego moczu, wtedy jest najbardziej wiarygodny. Zróbcie test jak najszybciej (nawet już jutro) i się nie nakrecajcie bo to nie pomaga (wiem z doświadczenia).

Odnośnik do komentarza

No ja jestem z natury panikarzem ,wiec w głowie od razu najgorsza możliwość.

Najgorsze ze partnerka na mnie się wściekała bo ona jest pewna ze nie jest w ciąży ze tabletki działają mimo tego błędu, ale przez moje gadanie aż o dziwo ona zwątpiła ;/

Odnośnik do komentarza

Ale zauważ to ze patrząc to 29 zapomniała 30 zapomniała ale 1 lipca rano wzięła dwie zaległe wiec ta tabletkę z 30 nadrobiła raczej w ciągu 12 h. Ale patrząc na twój przykład to zrobiła dwa dni przerwy 1 i 2 lipca wzięła dwie ostatnie i znów zrobiła przerwę 7 dniowa ;/

Odnośnik do komentarza

Witam. Stosuję tabletki antykoncencepcyjne jednofazowe. W czwartek o 21.30 powinnam wziąć 18 tabletkę cyklu, ale przez pewne wydarzenia o tym zapomniałam, pierwszy raz mi się to zdarzyło. W piątek o tej porze wzięłam piątkową, a potem poszukałam informacji w ulotce co teraz, no i oczywiście druga metoda nie wchodziła już w grę (żeby teraz zrobić przerwę), bo już piątkową tabletkę wzięłam. No to połknęłam od razu drugą, tą za czwartek. W sobotę wzięłam ostatnią tabletkę cyklu. Nie miałam nowego blistra, bo zazwyczaj kupuję go w tygodniu przerwy od tabletek. W niedzielę kochałam się z chłopakiem w wodzie, jednak przestaliśmy, zanim on doszedł. Zakładając najczarniejszy scenariusz, możliwe jest, żeby część nasienia dostała się do pochwy, gdyż po tym nie wyszliśmy z wody i bawiliśmy się jeszcze. Najbliższa apteka, okazało się, jest w niedzielę zamknięta, więc mam zamiar w poniedziałek rano kupić tabletki i zażyć jedną od razu, przed upływem 12 godzin od momentu, kiedy powinnam zażyć tą `niedzielną`, czyli tak, jakbym po prostu zapomniała jej zażyć, jednak nie minie 36 godzin od połknięcia poprzedniej (sobotniej) tabletki. Potem następne będę jeść standardowo o 21.30. Czy w takim przypadku, kiedy czwartkową tabletkę zjadłam 24 godziny później, a niedzielną zjem przed upływem 12 godzin od 21.30 jest możliwość, że mogłam zajść w ciążę?

Odnośnik do komentarza

a mam takie pytanie bo z partnerka nas to zastanawia, bo partnerka wstała wcześnie zrobiła test według ulotki trza czekać 5 min po 8min 1 kreska była ale ledwo ledwo widoczna to poszła spać i wynik o 10 odczytała jeszcze raz i mówi ze ta kreska się jakoś rozjechała i niewyraźna była, a jeszcze nie wyrzuciła testu i teraz mówi ze jest równiutka i wyraźna, chyba raczej źle test się nie wykonał ? Trochę jak to czytam to dziwne jakieś ze po całym dniu dopiero kreska sie wyrównała i wyraźna się zrobiła hah...

Wiem sam szukam dziury w całym ale

Odnośnik do komentarza

Witam,
Biorę tabletki od niecałych 2 lat. Zamiast 7 dniowej przerwy zrobiłam 8.Przez pomyłkę. Miesiączkę miałam normalnie w tej przerwie jak zawsze.
Uprawiałam stosunek dzień przed zakończeniem. Od pomyłki minęło 7 dni. W tym czasie nie uprawiałam stosunku. Czy mogłam zajść w ciażę przez tą pomyłke? Czy mogę w tym miesiącu polegać na samych tabletkach?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...