Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowa waga przy dużej aktywności fizycznej


Gość ememexdd

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dziewczyną trenuje koszykówkę i prowadzę bardzo aktywny tryb życia. Ważę 66 kg i mam 1,67 wzrostu . Nadal mam wielkie kompleksy co do moich boczków... Nie wiem czy moja waga jest prawidłowa i czy są jakieś specjalne ćwiczenia na pozbycie się boczków. Dodam też że jestem na diecie.

Odnośnik do komentarza

Twoja waga mieści się w górnych granicach normy. Na boczki dobre jest kręcenie hula hop, ćwiczenia rozciągające, skłony, wszystko co powoduje, że pracują mięśnie brzucha i okoliczne. Przy graniu w koszykówkę pracuje w zasadzie całe ciało, wszystkie partie, więc z czasem nawet sama gra powinna wysmuklić sylwetkę.

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest prawidłowa. Aby pozbyć się boczków wykonuj następujące ćwiczenia:
1.Połóż się na brzuchu i podnieś nieco głowę.Ręce możesz położyć obok ciała. Podnoś i opuszczaj na zmianę nogi tak aby kolana były oderwane od podłogi. Rób to przez 30 sekund, po których zrób sobie 30 sekund przerwy. Wykonaj 3-4 takie serie.
2 Połóż się na plecach i skrzyżuj lewą stopę nad swoim prawym kolanem, ręce powinny być z tyłu głowy. Przyciskając dolne plecy do podłogi, podnieś swój lewy bark w kierunku lewego kolana. W szczytowym momencie staraj się napiąć swoje mięśnie brzucha jak najbardziej. Powtarzaj czynność od 15 do 30 razy. Odpocznij minutę po każdej serii. Wykonaj 2-3 serie. Nie zapomnij oczywiście zrobić tego samego odwrotnie dla drugiej strony brzucha.
3. Stań w lekkim rozkroku. Ręce wyciągnij na boki, skręć ciało maksymalnie w lewo, wróć do pozycji wyjściowej, następnie skręć w prawo. Całe ćwiczenie powtórz 20 razy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...