Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

zbyt szybkie zmęczenie?


Gość freshroll

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne ze wstaje o ok.9, a o 19.30 jestem zmęczona i zasypiam? Zastanawiam się to pogodzę z tym że bede miala treningi o ok 20. Ostatnio jadlam przez 3dni tak: Rano pol bulki z serem zoltym, obiad pomidorowa, a reszta dnia wafle, gumy, czekolada, ciastka.

Odnośnik do komentarza

Paradoksalnie zbyt długi sen męczy organizm :/ . Po przespaniu od 5-8 godzin (zależnie od człowieka) to optymalna wartość. Dla mnie to ok 6 godzin.

Dieta. Z całą pewnością jesz za mało. Nie przeliczaj tego na chore kalorie, gdyż nijak to się ma do sytości.
- śniadanie, pół bułki z serem żółtym to raczej mało (chyba że jesteś 4 letnim dzieckiem :D),
- obiad, sama zupa? Też bieda.
- kolacji wgl brak.
Zapychasz się tylko słodyczami, które nie dadzą ci energii, a jedynie powiększą sadełko :/ .
Jak ustaliliśmy jesteś "niedożywiona" stąd spotęgowanie zmęczenia i wg mnie to jest twój główny problem :)

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Ja nadal śpię z "zegarkiem w ręku" . Sprawdzam, ile godz śpię, po 8-śmiu wstaję i nie ważne, która to godzina.
Polecam, to ważne by nie spać zbyt długo.

Dieta fatalna. Czujesz się zmęczona, bo nie dostarczasz organizmowi odpowiedniej dawki energii, a to zapewni jedynie zrównoważona dieta, czyli należy jeść wszystko- w małych ilościach, ale dość często.

Odnośnik do komentarza

Na Twoje zmęczenie może wpływać szereg czynników, między innymi;
-Nieodpowiedni czas snu- za wartość odpowiednią uznaję się 7.5h snu
- pogoda, ciśnienie
- zła dieta, możliwe że masz niedobór witamin
- wysiłek fizyczn/ umysłowy, może coś Cie trapi?
- stres
Tego na prawde jest wiele, a co wplywa u Ciebie? Musisz sama wykluczać rzeczy i znaleźć problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...