Skocz do zawartości
Forum

Skolioza i odstający brzuch


Gość semulka

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam 16 lat, 48 kg wagi oraz 165cm wzrostu. Po mimo niedowagi oraz skoliozy mam wystający brzuch ( wiem że to jest częste przy skoliozie ). Jakie ćwiczenia zastosować aby się go pozbyć ewentualnie zmniejszyć jego uwypuklenie?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze powinnaś przytyć. Tak niska waga może być szkodliwa dla ciebie. Przy skoliozie dość często obserwuje się zbyt wypięty brzuch. Niestety jest on trudny do skorygowania. Najpierw powinnaś zredukować skoliozę a póxniej martwić się o wypięty brzuch. Jeśli uda Ci się skorygować tę wadę postawy to pozbedziesz się problemu. Oto kilka ćwiczeń które możesz wykonywać w domu. Pamiętaj o zachowaniu przy ich wykonywaniu poprawnej pozycji.

1.Leżymy na brzuchu, podnosimy oburącz do góry małą zabawkę.Musimy pamiętać o maksymalnym wyciągnięcie rąk w przód.•
2. Leżymy na brzuchu toczymy piłkę miedzy rozsuniętymi rękami .Pamiętamy aby łokcie nie
Opierały się o podłoże,. Piłkę toczymy do momentu aż ręce będą wyprostowane
3. Stojąc tyłem przy ścianie tak by głowa, plecy, pośladki, pięty przylegały do ściany
4.Leżymy na plecach wykonujemy nogami ruchy, jak przy jeździe na
rowerze.
5. Leżymy na plecach, nogi ugięte w kolanach, unosimy głowę i górną część tułowia. Ręce wzdłuż tułowia, lub skrzyżowane na karku..
6. Leżymy na plecach, ręce wzdłuż tułowia, wznosimy biodra w górę i wytrzymujemy ok. 10 sekund w tej pozycji.
Więcej o skoliozie i o metodach jej leczenia znajdziesz na w artykule Skolioza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...