Skocz do zawartości
Forum

Jak mam schudnąć przy zażywaniu sterydów na astmę?


Gość Laurana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 16 lat, jestem astmatyczką i od 7 miesiąca życia biore sterydy. Waże ok 75 kg przy wzroście 165cm. Wiele osób mówi mi że nie mogę schudnać przez moje leki. Bardzo chce schudnać lecz nie mogę. Codziennie rano robię brzuszki i kilka innych ćwiczeń, staram się nie jeść słodyczy i nie pić napojów gazowanych. Gdy zwiększyłam ilosć ćwiczeń i przestałam jeść słodycze i tak nic się nie zmieniało. Czytałam, że należy jeść pięć posiłków dziennie o stałych godzinach, jednak w moim przypadku jest to niemożliwe. Mam różne godziny rozpoczęcia lekcji i ich końca. Co mam zrobić by wreszcie było widać efekty?

Odnośnik do komentarza

Nie możesz tak szybko się poddawać. Leki sterydowe owszem mogą powodować tycie, jednak bez zgody lekarza prowadzącego nie możesz ich zmienić czy odstawić. Jeśli bierzesz sterydy wziewne to mają one znikomy wpływ na tycie, jedyne o czym musisz pamiętać przy ich stosowaniu to o płukaniu ust po każdorazowym użyciu. Jeżeli jednak są to sterydy w tabletkach to jednym ze skutków ubocznych jest tycie lub zatrzymywanie wody w organizmie.
Jedz 4-5 małych posiłków dziennie w regularnych odstępach co 3-4 godziny. Jeśli masz rożne godziny rozpoczęcia lekcji to ustal sobie mały przedział czasowy np między 7 a 8 zjem śniadanie albo między 14-15 zjem obiad. Kolację jedz na 3 godziny przed snem. nie jedz słodyczy ani fast foodów.Unikaj potraw wysokokalorycznych, tłustych lub smażonych. Zmień pieczywo na pełnoziarniste. Unikaj potraw mącznych typu pyzy, kopytka czy bliny. Staraj się być aktywna na tyle na ile pozwala Ci Twoje zdrowie. Nie przejmuj się jeśli po tygodniu czy dwóch nie zobaczysz efektów, proces zrzucania wagi musi trochę potrwać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...