Skocz do zawartości
Forum

Zapomniana tabletka w 9. dniu cyklu a ciąża


Gość mili87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, proszę o konkretną odpowiedź.

Mam 23 lata, przyjmuję od pół roku tabletki s****-35. W 9 dniu cyklu (2 tydzień) zapomniałam tabletki, zorientowałam się dopiero następnego dnia i przyjęłam kolejną tabletkę z blistra, pomijając tą o której zapomniałam. Tabletki zapomniałam w piątek, a w sobotę w nocy -po tygodniu(7,5dnia) współżyłam z chłopakiem, nie użyliśmy prezerwatywy a jedynie zastosowaliśmy stosunek przerywany (ale partner nie jest pewien czy "zdążył"). Nad ranem zaczęłam odczuwać ból jajnika- taki sam jak zwykle podczas owulacji. Trwało to ok 6 godzin, potem ustał. Czy możliwe jest że była to owulacja- mimo, iż przez wszystkie dni po tym jednym felernym przyjmowałam regularnie tabletki? Co powinnam teraz zrobić? kontynuować przyjmowanie tabletek? Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Jeśli nawet była to owulacja to czy plemniki z "pierwszego wytrysku" są na tyle silne by przeżyć ok 9-10godzin??

Odnośnik do komentarza

Witam!
Proszę o pomoc.
Zażywam tabletki C***** od 11 miesięcy, zawsze o 9 rano, w poniedziałek powinnam zażyć 6 tabletkę (pierwszy tydzień, nowy blister) ale niestety chyba jej nie zażyłam (wydaje mi się, że zgubiłam, nie jestem po prostu pewna, czy ją zażyłam-wiem nieodpowiedzialne), w piątek kochałam się z chłopakiem.
Nie wiedziałam co mam zrobić i wzięłam tabletkę z wtorku o 23:30 w poniedziałek, kolejne planuję brać o zwykłej porze, co skróci mój cykl o 1 dzień, dodatkowo planuję się zabezpieczać (czy przez 7 dni wystarczy).
Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?
Czy dobrze postąpiłam?

Odnośnik do komentarza

wtorkową tabletkę zażyłam w poniedziałek o 23:30 (jeśli dobrze licze, to przerwa wynosiła 14,5 h) a kolejne będę przyjmować tak jak zwykle o 9 rano.
Chciałabym się dowiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo ciąży (i co mam zrobić, dodatkowo się zabezpieczać? przez jaki czas? )jeżeli faktycznie zgubiłam poniedziałkową tabletkę i jej nie zażyłam a postąpiłam tak jak napisałam.
A co jeśli zażyłam tą poniedziałkową tabletkę a dodatkowo wtorkową wzięłam o 23:30 w poniedziałek?

Odnośnik do komentarza

spróbuję wyjaśnić.
Zawsze biorę tabletki o 9 rano i po prostu nie wiem czy 6 tabletkę z pierwszego tygodnia (wczoraj-poniedziałek) zażyłam czy ją zgubiłam.....Nie wiedziałam co mam zrobić i o 23:30 tego dnia (czyli też wczoraj) zażyłam tabletkę, która była przeznaczona na dziś (wtorek) a dzisiaj (we wtorek) o 9 wzięłam tabletkę środową (kolejne będę brała normalnie o 9), co oznacza, że skrócę branie tabletek o 1 dzień.
I teraz nie wiem, co będzie jeśli faktycznie zgubiłam tą tabletkę?
A co w przypadku gdy zażyłam poniedziałkową normalnie o 9 i dodatkowo wtorkową o 23:30 (ale w poniedziałek) no i tą środową we wtorek o 9.
Wiem namieszałam, ale jedząc śniadanie w poniedziałek miałam przygotowaną tabletkę anty i inną-witaminę (w ręce) i na pewno zażyłam tę witaminę, w międzyczasie zadzwonił tel., po czym zorientowałam się, że nie mam w dłoni tej anty i po prostu nie wiem, czy ją zgubiłam (szukałam i nigdzie nie mogłam znaleźć;/), czy nie zarejestrowałam faktu jej zażycia??? Bo robię to automatycznie, zawsze przy śniadaniu....No i nie wiedziałam co mam zrobić, dlatego tego samego dnia zażyłam kolejną z tym, że o 23:30.
Czy jest to zrozumiałe?
Bo chyba inaczej już nie potrafię tego wytłumaczyć...:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...