Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć bez ćwiczeń kardio?


Gość adamus45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam32 lata, waze 65 kilo przy 165 cm wzrostu. Chcialabym zrzucic ok 5 kg. Problem w tym ze nie moge biegac + korzystac z innych maszyn kardio ze wzgledu na moje problemy z kolanami. Staram sie chodzic na joge oraz korzystac z maszyn budujacych miesnie 2-3 razy w tygodniu, jednak obawiam sie ze moje sylwetka moze nabrac masywnego wyrazu. Poza tym nie jestem pewna czy przy tego typu cwiczeniach uda mi sie zrzucic zbedne kilogramy? Czytalam ze jedynie wysilek kardio jest pomocny w walce z tluszczem.

Odnośnik do komentarza

Przy ćwiczeniach siłowych również spala się kalorie ale wolniej i mniej. Dlatego też jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy to proponuję się zapisać na basen. Ćwiczenia w wodzie nie obciążają stawów kolanowych. Do wyboru masz albo pływanie albo aerobik w wodzie. Obie opcje są dla ciebie odpowiednie.
Możesz również zainwestować w orbitrek. Nie obciąża on nadmiernie stawów kolanowych. Jeśli możesz jeździj tez na rowerze, ale pamiętaj o kilku zasadach:
Po pierwsze wybieraj raczej płaskie trasy, bez stromych podjazdów.
Po drugie jeżeli już musisz wjechać pod górkę, to zmień przerzutkę na ta najlżejszą, tak aby zminimalizować nacisk na kolana.
Po trzecie nie forsuj się.

Odnośnik do komentarza
Gość aaaaaaaaaaaaa

Mam orbitrek, nabyłam bo naczytałam się w internecie opinii , że nie obciąża kolan. Wydałam dość dużo pieniędzy (przy problemach zdrowotnych musiałam kupić porządny sprzęt). I co? I nic, otóż nie dam rady na nim ćwiczyć bo siadają mi kolana ;( nietrafiona inwestycja. Osobom z problemami kolanowymi polecam najpierw zainwestować w karnet na siłownie i przez miesiąc spróbować regularnie na nim ćwiczyć. Dopiero jeśli faktycznie wam nie będzie szkodził dokonywać zakupu. Szkoda, że sama wcześniej tak nie zrobiłam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...