Skocz do zawartości
Forum

Ból oka i zawroty głowy


Gość agula0303

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agula0303

Witam serdecznie, moj problem jest troszke skomplikowany, zaczelo sie od zawrotow glowy, ktore trwaly ok tygodnia, bylam u traumatologa, zrobiono mi rezonans kregoslupa i przeswietlenie, wszystko w normie, dostalam skierowanie do laryngologa, ktory probowal wywolac u mnie zaburzenia rownowagi i nic wszystko wyszlo dobrze, skierowali mnie od neurologa, po badaniu nic nie stwierdzil podejrzanego i wyslal mnie do okulisty, okulista zbadal cisnienie w oczach i wszystko w porzadku... Dlaczego w takim razie boli mnie prawe oko ( nie jest to bol ciagly, sa dni gdy nic nie odczuwam ), w ciagu 7 miesiecy mialam 3 ataki zaburzen rownowagi, w ktorym kazdy z nich trwal okolo tygodnia ( zawroty glowy i zaburzenia rownowagi, nie moglam podniesc sie z lozka ani tez chodzic samodzielnie ), lekarze nie potrafia znalezc przyczyny... Prosze o pomoc. Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Zawroty głowy to wrażenie ruchu kołowego rzeczy wokół nas lub nas względem otoczenia. Na początku diagnostyki ustala się, czy to, co zgłasza pacjent, rzeczywiście jest zawrotem głowy, gdyż zaburzeń równowagi i poczucia niestabilności nie można od razu klasyfikować jako zawrót głowy. Jeżeli rzeczywiście są to zawroty głowy, lekarz laryngolog bądź neurolog powienien znaleźć przyczynę, gdyż zasadniczo świadczy to o zaburzeniu neurologicznym bądż uszkodzeniu układu przedsionkowego ucha wewnętrznego. Jednostronny ból oka, szczególnie jeśli okulista nie widzi żadnych nieprawidłowości, może być jednym z objawów np. migreny (typ oczny). Jedyne, co mogę doradzić, szczególnie jeśli dolegliwości się nasilą czy staną się częstsze, to raz jeszcze udać się do specjalisty, który może pogłębić diagnostykę np. o badania neurobrazowe, tj. tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny głowy. Nie można też wykluczyć, że są to dolegliwości na tle nerwowym.

Odnośnik do komentarza
Gość ToTylkoMojaRada

Zawroty głowy nie zawsze ale warto to sprawdzic sa spowodowane uszkodzeniem blednika znajdujacego sie w uchu. To bardzo powazna sprawa i jesli zaniedba sie sprawdzenia tego skutki sa nieodwracalne.
Czy laryngolog sprawdził uszy ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...