Skocz do zawartości
Forum

Przesunięcie krwawienia za pomocą tabletek


Gość Ludsyg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Po urodzeniu dziecka 8 miesiecy temu, biore tabletki antykoncepcyjne jednoskladnikowe. Od dwoch miesiecy mam regularne krwawienia. Teraz lecimy na wakacje i krwawienie przypada dokladnie na ten termin. Jestem po miesiaczce i wlasnie skonczylo mi sie 28tabletkowe opakowanie leku. Czy moge zrobic tygodniawa przerwe w stosowaniu tabletek zeby przesunac okres o tydzien?? Bede wdzieczna za szybka odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,mam pytanie. Od ok 2 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Sylvie20. Ostatnio zaczeło mnie męczyć, że okres zawsze dostaje na weekend,kiedy chciałabym tylko odpoczywać bo mam dosyć ciężką pracę. Chciałam przesunąć okres poprzez skrócenie przerwy. Ostatnią tabletkę biorę w poniedziałek, a pierwszą we wtorek kolejnego tygodnia, okres dostaje 4 dnia przerwy,tj. w piątek. Czy mogę teraz pierwszą talbketke z nowego opakowania przyjąć już w piątek? Nie mam żadnych problemów zdrowotnych. Pytałam ginekolog (starsza kobieta,ostatnio zaczełam do niej chodzić), powiedziała że 'lepiej nie, jak Pani potrzeba, to lepiej wcale przerwy nie robić'. I nie wiem już czy moge tak zrobić czy nie? Proszę o odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

~pewnie
Witam,mam pytanie. Od ok 2 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Sylvie20. Ostatnio zaczeło mnie męczyć, że okres zawsze dostaje na weekend,kiedy chciałabym tylko odpoczywać bo mam dosyć ciężką pracę. Chciałam przesunąć okres poprzez skrócenie przerwy. Ostatnią tabletkę biorę w poniedziałek, a pierwszą we wtorek kolejnego tygodnia, okres dostaje 4 dnia przerwy,tj. w piątek. Czy mogę teraz pierwszą talbketke z nowego opakowania przyjąć już w piątek? Nie mam żadnych problemów zdrowotnych. Pytałam ginekolog (starsza kobieta,ostatnio zaczełam do niej chodzić), powiedziała że 'lepiej nie, jak Pani potrzeba, to lepiej wcale przerwy nie robić'. I nie wiem już czy moge tak zrobić czy nie? Proszę o odpowiedź!

Witam!
Jak najbardziej może Pani skrócić przerwę w opisany sposób. Nie wpłynie to na skuteczność antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie nie bardzo rozumie co pisze w ulotce o przesuniecie miesiączki.
Pisze tak: Mozna opóznic wystapienie krwawienia z odstawienia przez pominiecie bialych tabletek placebo z 4 rzedu i przejsce bezposrednio do drugiego blistra leku Yaz az do jego konca. Podczas stosowania tabletek z 2 blistra moze wystapic plamienie lub krwawienie srodcykliczne. Nalezy zakonczyc stosowanie 2 opakowania stosując 4 biale tabletki placebo z 4 rzedu drugiego opakowania. Nastepnie nalezy rozpoczac stosowanie tabletek z kolejnego blistra.
Niech mi ktos to wytlumaczy na kobieca logike :)

Odnośnik do komentarza

Ale potem jeszcze pisze cos takiego :
Jezeli pacjentka stosuje tabletki zgodnie z instrukcja, krwawienie z odstawienia wystapi w okresie tabletek placebo. jezeli pacjentka musi zmienic ten dzien moze skrócić (ale nigdy wydłuzyc-maksymalnie 4 dni) okresu stosowania tabletek placebo. Na przyklad jezeli okres przyjmowania tabletek placebo rozpoczyna sie w piatek a chce sie zmienic dzien na wtorek (dni wczesniej) trzeba rozpoczac nowy blister 3 dni wczesniej niz zwykle. W zwiazku z tym moze sie zdarzyc ze nie wystapi jakiekolwiek krwawienie w tym czasie. Moze wtedy wystapic plamienie lub krwawienie srodcykliczne.
----------------------------------
dzis powinnam wziasc ta tabletke placebo i powinno wystapic krwawienie ale musze zmienic ten dzien na niedziele lub poniedzialek więc?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...