Skocz do zawartości
Forum

Prawdobodobna ciąża i domowa aborcja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy wybrałam dobry wątek i czy piszę w dobrym miejscu ale jestem tu nowa i potrzebuję pomocy. Chodzi o ciąże w którą prawdopodobnie zaszłam. Mam bardzo nie regularne miesiączki i od stracenia dziewictwa w marcu nie miałam okresu. Dużo razy kochałam się z chłopakiem czasem nawet dwa razy dziennie, ale bez zabezpieczenia. Od miesiąca jak nie dłużej plamie na żółtawo biały śluz. Odczuwam pieczenie i swędzenie lecz to trwa tydzień i już przestaje. Ostatnio martwiłam się ponieważ nie dostałam okresu przez dłuższy czas i postanowiłam wziąść bardzo ciepłą kąpiel w wannie. Na drugi dzien lekko zakrwawiłam, z nadzieją że to miesiączka włożyłam podpaskę lecz nic z tego. Nie wiem co mam o tym myśleć a nie moge pójść do lekarza. Jeślij to ciąża muszę się jej pozbyć. Prosze o rady i czy mogłabym być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Antykoncepcja awaryjna (tzw. pigułka dzień po, ellaOne) nie zapobiegnie ciąży, jeśli już w nią zaszłaś. Nie spowoduje ona aborcji, ponieważ to nie jest tabletka poronna, nie ma takiego działania, opóźnia jedynie owulację aby nie doszło do zapłodnienia i należy ją przyjąć jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku, najlepiej w ciągu 24 h.
Jeśli regularnie uprawiasz seks warto pomyśleć o skutecznej, stałej metodzie zabezpieczenia się.
W przypadku jeśli miesiączka znacznie się spóźnia lub masz podejrzenie, że jesteś w ciąży wykonaj test ciążowy i skonsultuj się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...