Skocz do zawartości
Forum

Ubytki w kości widoczne na RTG


Gość c...l

Rekomendowane odpowiedzi

W wyniku tzw. złego stąpnięcia złamałam V kość śródstopia. Lekarz prowadzący zalecił 2-tygodniowe unieruchomienie (gips), a następnie 4 tygodnie noszenia ortezy (kod NFZ J.37) i chód o kulach. Czy Państwa zdaniem to wystarczy czy zalecana byłaby operacja? Szczerze powiedziawszy, przerażają mnie te ubytki w kości widoczne na RTG. Zdjęcia: imageshack.us/a/img924/710/oegdWR.jpg imageshack.us/a/img922/3858/bYTDRX.jpg

Odnośnik do komentarza

Te zdjęcia zostały zrobione w 28 godzin po złamaniu, aktualnie noszę gips od 16 dni i najprawdopodobniej jutro wymieniam na ortezę. Kolejne RTG mam wyznaczone dopiero na 20 maja (6 tygodni od złamania), czy nie powinno być jakiegoś pomiędzy tak dla sprawdzenia jak się zrastają kości?

Odnośnik do komentarza

czyli to zdjęcie po prostu przedstawia złamanie kości świeżo po zdarzeniu, zatem żadnego zrostu (jak mi się wydawało) nie ma.

Nie wiem, czy jest sens robić tak często rtg, w końcu to promieniowanie jonizujące - nie jest obojętne dla organizmu. Myślę, że 6 tyg po urazie spokojnie wystarczy, by określić, czy jest zrost, czy go nie ma.

Odnośnik do komentarza

Zeby człowiek lepiej się zrastał to proszę sobie kupić łapki z kurczaków i gotować na nich z warzywami wywar i jeśc tego jak najwięcej. Ponadto proszę sobie robić tzw, nózki w galarecie z jak najmłodszych stópek i to zajadać. Ostatnio kupilam w Biedronce francuskiego królika i zrobiłam go w warzywach, po wsadzenie do lodówki okazalo się, że musiał być bardzo młody, bo zrobila się na zimno z tego galareta, a czegoś takiego właśnie potrzeba osobom po złamaniach. Takiego naturalnego kleju, wtedy kości szybciej się zrastają. W ostateczności proszę sobie robić galaretki owocowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...