Skocz do zawartości
Forum

jak to jest z tymi szczepionkami


Rekomendowane odpowiedzi

Afera za afera szczepionkową lub przeciwszczepionkową. jak to tak naprawdę jest chciałabym kiedyś poznać stanowisko kogoś, poparte rzetelnymi i obiektywnymi badaniami. Czy to tak naprawdę jest tak, że dziecko nieszczepione nie choruje np, na rotawirusy bo inne dzieci zaszczepione je chronią - źródło: www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Szczepienia/Lekarze-do-przeciwnikow-szczepien-demokracja-ma-swoje-granice,160351,1018,1.html Czy ktoś ma dostęp do obiektywnych rzetelnych danych naukowych?

Odnośnik do komentarza
Gość Mija10.07

W dzisiejszych czasach chyba nie trudno o informacje.... Słyszy się w telewizji, że dziecko zachorowało na chorobę bo nie było zaszczepione... Nas rodzice szczepili! I jesteśmy zdrowi. Ja mojego synka tez szczepilam normalnymi szczepionkami nie jakimiś nowymi wynalazkami 3w1 albo 5 w1. Kolejne dziecko też będę szczepić normalnie po staremu

Odnośnik do komentarza
Gość Mama roczniaka

Z tym obiektywizmem różnie bywa. Bo antyszczepionkowy zazwyczaj większość badań obalają twierdząc że są na zlecenie koncernów farmaceutycznych. Ja szczepiłam swojego syna szczepionką 5w1. żadnych skutków ubocznych nie było. Ale zanim go zaszczepiłam to się dokształciłam, przejrzałam ulotki, dopytałam lekarza. W obecnych czasach jest pełny dostęp do wiadomości, nie tylko polskich. Można szukać dokształcać itp. Prawda jest taka jak każda substancja wprowadzona do organizmu człowieka, tak i szczepienia mogą powodować skutki uboczne. U niektórych bedzie to tylko np lekki stan podgorączkowy a u innych skończy się na wstrząsie. Tutaj użytkowniczka wyżej że szczepiła po staremu i nic się nie stało. A u mnie w przychodni po starych szczepionkach ( znaczy żadnych 3w1 czy 5w1) doszło do 3 wstrząsów anafilaktycznych, tak że pogotowie musiało przyjeżdżać. Nie ma tu zasady, każde dziecko jest inne i inaczej będzie reagować.

Odnośnik do komentarza
Gość Mija10.07

No ja niestety też słyszałam nie pochlebne opinie na temat 5w1 i dlatego dziecka nie szczepie i nie zaszczepie kolejnego tymi wynalazkami przychodnia do ktorej należą moje dzieci jest zadbana personel ten sam od lat znają się na rzeczy. Jak widzą że dziecko ma glupi katar to nie szczepia. Dziecko ma być zdrowe do szczepienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...