Skocz do zawartości
Forum

Czym warunkowane są próby samobójcze dzieci?


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno ilość prób się zmniejsza wśród Polaków, ale statystyki które są podawane i tak mnie zatrważają...
W 2015 r. aż 80 dzieci w wieku od 5-14 lat podjęło próbę.... (źródło: www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Mniej-samobojstw-to-m-in-efekt-lepszej-opieki-psychiatrycznej,160236,8.html
Jak możemy jako społeczeństwo dopuszczać do takich zdarzeń? Jak to jest, że takie małe dzieci nie godzą się na obecny stan rzeczy i nie chcą (tak) żyć? jakie działania należy podjąć ? Opieka psychiatryczna leczy już symptomy/objawy a jak do nich nie dopuścić???

Odnośnik do komentarza

Ja też nie wiem jak można dopuszczać do tylu samobójstw. Sama mam 14 lat i chętnie bym się zabiła, choć wiem, że jest to wielki grzech i tchórzostwo. Nikt nie pomaga dzieciom, gdy mają problemy, a pewnie połowa jest przez internet.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem tyle ze jak się dziecko rodzi to matka przeciętnie karmi piersia kilka miesięcy potem jak dziecko na rok trafia do żłobka potem Przedszkole itd. Rodzice zaniedbuja swoje dzieci praktycznie od urodzenia. Nie mają często pojęcia jak okazywać miłość jak rozumieć i radzić sobie z emocjami więc nie uczą tego swoich dzieci albo po prostu nie mają na to czasu. Mam wrażenie ze dzieci nie są wychowywane tylko hodowane. Może do okropnie brzmi ale tak mi to czasem wygląda.
Nic dziwnego ze dzieciaki czują się bezdennie samotne i bardzo często bezradne. Jestem przekonana ze większości postów na tym forum by nawet nie było gdyby rodzice tych osób odwalili swoją robotę tak jak powinni.
Uczmy się rozmawiać czuć i kochać. Nie dla nas tylko dla przyszłych pokoleń właśnie. Bo prawdziwa bliskość z drugim człowiekiem to jedyny skuteczny lek na depresję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...