Skocz do zawartości
Forum

Problemy z kupka


Rekomendowane odpowiedzi

Możesz i możesz też jej podawać. Mi lekarz mówił jak moja córa miałam problemy że espumisan na kolki dawać. Możesz też udać się do pediatry żeby coś zaradził. Ogranicz też w swojej diecie nabiał, moja koleżanka tak miała i pomogło jej bobasowi :)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza
Gość Ula8585

Jak moja córeczka była jeszcze noworodkiem znalazłam informacje że tak małe dzieci jeszcze nie rozpoznają sygnałów wysyłanych przez organizm i czując parcie kupki zaciskaja się zamiast rozluźnić.
Może wystarczy że zmieniając pieluszke i smarujac mascia np linomagiem rozprowadzajac masc pomasujesz sekundke odbyt i może sama zalapie.
Ważne jest też żeby kłaść dziecko na brzuszku. Można na swojej albo męża klacie wtedy dodatkowo ogrzewacie brzuszek dziecka co też zapobiega kolkom i zaparciom.
Zaczelabym od tych naturalnych metod lepiej nie zaczynać życia od brania leków. Nadmiar espumisanu rozleniwia jelita także u dorosłych.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Wiem w jakiej jestes sytuacji. Moja niunia(dzis 3 latka ) tez od malenkiego miala problemy z kupka. Przez dluzszy czas pila na czczo lactulose mip z przygotowana woda. No ale byla starsza od Twojego malenstwa. Pozniej podawalam jej co jakis czas czopki gricerylowe w najtrudniejszych sytuacjach. Troche pomagalo. Ale powiem Ci ze do dzis ma takie problemy z ta kupka. Juz ma zakodowane to w psychice. Boi sie robic kuppke. Krzyzuje nogi. Wszystko robi aby powstrzymac ta kupke. I majac 3 latkka ona nosi nadal pampersa bo nigdzie indziej nie zrobi tej kupy. Probowalam juz wszystkiego. Teraz od czadu do czasu podaje jej forlax w saszetkach. Radze Ci udaj sie do specjalisty z maluszkiem zeby zapobiec temu. Dziecko raz sie przestraszy i bedzie pamietac to caly czas.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...