Skocz do zawartości
Forum

Złe samopoczucie przy cukrzycy ciążowej


Gość Aguś76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w 37 tygodniu ciąży. W 28 tygodniu ciąży wykryto u mnie cukrzycę ciążową. Po wypiciu 75 g. glukozy po dwóch godzinach wynik wynosił 143mg/dl. Lekarz stwierdził, ze płód jest bardzo duży 1450 i że za duzo przytyłam - 12 kilo. Skierował mnie do poradni diabetologicznej. Moja dieta to 1200 kalorii dziennie i nie mogłam przekraczać wartosci stężenia glukozy we krwi 120. Trudno było mi to utrzymać i moje wyniki wahały się od 115 do 128. Wówczas Pani doktor diabetolog kazała przejść mi na insulinoterapię. Rano i wieczorem 3 jednostki 1/2h przed posiłkiem. Waga staneła mi w miejscu, czyli od tamtego czasu nie przytyłam ani kilograma. Na wizycie kontrolnej u lekarza ginekologa w 36 tygodniu płód ważył 3150 i lekarz dalej stwierdził, ze płód jest za duży. Pojechałam do poradni diabetologicznej i tam Pani doktor kazała mi zwiększyć dawkę insuliny z 4 do 6 dlatego, ze czasami stężenie glukozy przekroczyło 120, czyli wynosiło 123, 124 i raz 128. Ja mam już dosyć bo naprawdę czuję potworny głód, po posiłkach zwykle kładłam się spać aby nie czuć głodu i wstawałam po trzech godzinach na kolejny posiłek. Na dodatek mam zaparcia, załatwiam się raz na 3-4 dni, moze to przez to, ze za mało jem. Mam wątpliowści, czy moja cukrzyca została dobrze zdiagnozowana, czy musze się tak maltretować i czy nie zaszkodzi dziecku taka dawka insuliny? A czy w ogóle biorąc pod uwagę mój wynik krzywej cukrzycowej 143 jestem w ogóle chora? Lekarz ginekolog powedział, ze płod bedzie dużo ważył ok. 3500!!! Tego nie rozumiem!! JA ważyłam 3550 , moja córeczka wazyła 3500( nie miałam cukrzycy ciażowej w pierwszej ciąży) i nie jestem obciazona genetycznie. Ratunku!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...