Skocz do zawartości
Forum

Ciąża a wakacje za granicą


Gość Mija10.07

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mija10.07

Witajcie . Bardzo proszę was o pomoc . Jeśli byłyście w ciąży na wakacjach za granicą to proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. Chodzi o to że zaszłam w ciąże , a miesiąc przed tym wykupiłam wakacje first minet do Turcji na Lipiec 2016.. do Lipca będę już w 6 miesiącu ciąży i nie wiem co mam robić ... czy wy podróżowałyście samolotem w 6/7 miesiącu ciąży?? pobyt jest tylko 7 dniowy

Odnośnik do komentarza

Ja nie byłam na zagranicznych wakacjach w ciąży, ale wiem na pewno, że w tej kwestii powinnaś się poradzić swojego ginekologa prowadzącego. Prawdopodobnie jeżeli ciąża przebiega prawidłowo nie będzie problemu (kwestia tylko Twojego samopoczucia, które w 6 miesiącu przeważnie bywa dobre). Inna sprawa jeśli wynikłyby jakieś problemy np skracająca się szyjka itp.
Na pewno w trakcie upałów (a tam w lipcu może być mega gorąco) trzeba unikać opalania i bardzo dobrze się nawadniać.
Co do latania samolotem, możesz poszukać informacji na temat przelotów kobiet ciężarnych w regulaminie danej linii lotniczej. Z tego co pamiętam różne firmy mają różne zasady w tej kwestii. Nie wiem, czy latałaś wcześniej samolotem. Organizm różnie reaguje- niektórzy nie mają większego problemu u innych pojawiają się np zawroty głowy z powodu choroby lokomocyjnej lub ogólnie silny stres. Ważne też ile trwa lot. Wielogodzinne siedzenie w jednym miejscu w suchym powietrzu i zmiany ciśnienia nie są przyjemne i trzeba się przygotować do tego żeby ułatwić sobie przelot (dużo wody, ćwiczenia nóg itp).
Zanim wyjedziesz na pewno warto się dowiedzieć (np napisać maila do hotelu, który opłaciłaś) czy w pobliżu jest szpital lub inna forma opieki medycznej i jak ogólnie tam wygląda opieka medyczna.

I domyślam się, że nie jedziesz sama tylko z mężem. Samej bym odradzała.

Odnośnik do komentarza
Gość Mija10.07

Latam samolotem dość często. Na wakacje mamy lecieć z mężem. Niestety nie jestem w stanie jak mogę się czuć za kilka miesięcy... Trochę się boję. Lot ma trwać ok 2 h. Co do opieki medycznej masz rację muszę napisać maila do organizatora.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...