Skocz do zawartości
Forum

Jak zatrzymać tycie?


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 16 lat,jestem chłopcem,mierzę 167 cm i ważę 55 kilo. W ciągu zimy bardzo mało się ruszałem więc postanowiłem zmniejszyć ilość dostarczanych kalorii do 1300-1500.Jadłem regularnie i zdrowo. Chciałbym jeść normalnie(czytałem,że chłopcy w moim wieku powinni spożywać 2000-3000 kalorii dziennie ). Wiem,że takie nagłe zwiększenie ilości dostarczanej energii powoduje efekt jojo jednak zwiększyłem swoje spożycie kalorii do 1900-2000.W ciągu dwóch tygodni przytyłem ponad 1,5 kilograma i stąd właśnie moje pytanie: czy jeśli będę jadł w ciągu dnia to 2000 kalorii to będę tył przez cały czas i dostanę nadwagi czy zatrzymam się gdzieś w normie i przestanę przybierać na wadze? Warto dodać,że latem ruszam się bardzo dużo jednak zimą i na początku wiosny ruszam się o wiele mniej(zazwyczaj spacer do szkoły ok.10 min w jedną stronę,wieczorem pompki i brzuszki).

Odnośnik do komentarza

Twoja obecna waga jest proporcjonalna do wzrostu. Dlatego też nie powinieneś się odchudzać. Jeżeli chcesz wyrzeźbić swoje mięśnie to zacznij uprawiać sport. Pora roku nie jest dobrą wymówką. W zimie możesz jeździć na łyżwach czy nartach, możesz również spacerować. Na jesieni i na wiosnę możesz za to jeździć rowerem i też chodzić na spacery. Wystarczy, że się odpowiednio ubierzesz. Jeśli będziesz się prawidłowo odżywiał, będziesz aktywny przy tym, to Twoja waga ulegnie stabilizacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...